Piesakiet vizīti


Grūtniecības laikā topošajām māmiņām nereti nākas saskarties ar vairākām ādas izmaiņas problēmām, kas raksturīgas tieši mazuļa gaidīšanas laikam. Lielākoties šīs izmaiņas tiešām ir „uz laiku” un pēc dzemdībām pakāpeniski izzūd pašas no sevis, taču atsevišķas problēmas, ja tām nepievērš savlaicīgu uzmanību, var saglabāties un radīt diskomfortu.

 

Biežāk sastopamās ādas problēmas grūtniecības laikā:

  • Pigmentācija - tā ir dažādu pigmentācijas plankumu parādīšanās uz ādas dažādās ķermeņa vietās. Pigmentāciju rada hormonu izmaiņas organismā un līdz ar bērniņa piedzimšanu pigmenti pakāpeniski izzudīs.
  • Strijas – augot mazulim, ādai stiepjoties, tā vietām sāk plīst, atstājot līnijveida rētas uz vēdera, gurniem un augšstilbiem. Šis ir neatgriezenisks process un šādas rētas paliek uz visu mūžu. Lai izvairītos no striju rašanās, jau no grūtniecības sākuma vēlams lietot speciālus pretstriju krēmus, kas ādas slāni padarīs biezāku un elastīgāku.
  • Sausa āda – organismā notiekošo hormonālo izmaiņu dēļ āda kļūst sausāka, tāpēc ieteicams lietot mitrinošus kosmētiskos līdzekļus.
  • Nieze – to var veicināt gan sausās ādas sindroms, gan ādas izstiepšanās. Šādos gadījumos palīdz nomierinoši kosmētikas līdzekļi.
  • Ādas veidojumi – grūtniecības laikā nereti parādās dažādi ādas veidojumi – kārpas, papilomas, izsitumi, kā arī jāpievērš uzmanība esošajām dzimumzīmēm, vai tās nemaina savu izskatu. Jebkurā gadījumā, parādoties kādiem ādas veidojumiem, nepieciešams konsultēties ar ārstu.

 

Klīnikā Adoria topošajām māmiņām piedāvājam dermatologa konsultācijas par jebkurām ar ādas veselību saistītajām problēmām. Ņemot vērā jūsu grūtniecību, ārsts veiks atbilstošus izmeklējumus un sastādīs tādu ārstēšanas plānu, kas neradīs kaitējumu nedz jums, nedz jūsu gaidāma mazuļa veselībai. Tāpat dermatologs ieteiks jums piemērotākos kosmētikas līdzekļus gan ikdienas ādas kopšanai, gan nepatīkamo ādas izmaiņu mazināšanā. 

Iepazīsti mūsu ārstus

Guna Grūbe
Guna Grūbe
Dermatologs