Piesakiet vizīti


Acu protezēšana ar kriolītstikla protēzēm

Adoriā tiek piedāvāta augstākās kvalitātes kriolītstikla acu protezēšana, kas pilnībā atbilst katra klienta konkrētajām vajadzībām.

Acu protezēšanai ir sena vēsture. Avoti vēsta, ka pirmās mākslīgās acis tika izgatavotas jau 9. gs. p.m.ē. Senās Ēgiptes un Babilonijas teritorijā. Tiesa, tad ar šādām mākslīgām acīm greznoja aizgājēju mūmijas, savukārt dzīviem cilvēkiem pirmās acu protēzes tika izgatavotas aptuveni 5.gs.p.m.ē. Reāli acu protēžu attīstība sākās 16.gs vidū, kad franču ķirurgs un zobārsts Ambruāzs Parē (Ambruoize Pare) pirmo reizi izstrādāja aprēķinus īsta stikla acu protēzei.Tiesa, pati pirmā acu protēze pēc šiem aprēķiniem tika izgatavota vēlāk. 19. gs. 30.-40.-tajos gados acu protezēšana piedzīvoja strauju uzplaukumu Vācijā – pateicoties kāda stikla pūtēja uzņēmībai tika izstrādātas pirmās augstvērtīgās stikla protēzes. Jāteic, ka vācu tehnoloģijas stikla protēžu attīstībā ir noteicošās arī mūsdienās. Vadošās stikla protēžu laboratorijas visā Eiropā izgatavo protēzes tieši pēc Vācijā attīstītajām metodēm. 

 

Stikla acu protēžu priekšrocības:

  • ātrs izgatavošanas laiks;
  • ekonomiska cena;
  • reālistisks izskats;
  • komforts.

Jāņem vērā, ka vienas stikla protēzes lietošanai laiks ir ne ilgāk par vienu, diviem gadiem – tad protēze ir jāmaina. Stikls ir trausls materiāls un, nokrītot zemē, var saplīst. Tas nozīmē, ka protēzes īpašmiekam jābūt uzmanīgam, veicot protēzes apkopšanu. 

 

Arī mūsu Veselības un skaistuma centrā Adoria pakalpojuma “Acu protezēšana” ietvaros piedāvājam augstas kvalitātes stikla jeb kriolītstikla acu protēzes, pēc Vācu tehnoloģijas. Viena no stikla protēžu priekšrocībām ir iespēja to iegūt vienas dienas laikā.