Ārstnieciskā vingrošana – vesels un stiprs ķermenis jebkurā vecumā

Ārstnieciskā vingrošana ir kustību terapijas metode, kas ietver fiziskās aktivitātes un dažādu vingrojumu veikšanu, lai uzlabotu ķermeņa kustību funkcijas un ātrāk atgūtos pēc dažādām traumām vai slimībām. Ārstnieciskā vingrošana kā kustību terapijas metode ir balstīta uz medicīniskiem principiem un tiek veikta ar mērķtiecīgu pieeju, lai palīdzētu pacientiem atjaunot pilnvērtīgas kustību funkcijas, mazinātu sāpes un uzlabotu vispārējo ķermeņa labsajūtu.

Ārstnieciskā vingrošana kā papildu rehabilitācijas metode tikt pielietota dažādu problēmu un stāvokļu ārstēšanai, piemēram, pie muguras sāpēm, locītavu problēmām, muskuļu vājuma un artrīta gadījumos, traumu atveseļošanās periodā, sirds un asinsvadu slimību gadījumos u. c.

Regulāra un pareizi veikta, ārstnieciskā vingrošana veicina muskuļu, locītavu un skeleta sistēmas stiprināšanu, uzlabo asinsriti un vielmaiņu, veicina svara samazināšanos, ja tas nepieciešams, kā arī uzlabo fizisko izturību un ķermeņa lokanību.

Veselības un skaistuma centra Adoria profesionālā fizioterapeitu komanda aicina – parūpējieties par to, lai jūsu ķermenis būtu vesels un stiprs jebkurā vecumā! Ārstnieciskā vingrošana Rīgā, A. Čaka ielā 70–3 gan individuāli, gan grupās. Pirms ārstnieciskās vingrošanas uzsākšanas aicinām pieteikt konsultāciju pie kāda no mūsu fizioterapeitiem!

Kā notiek ārstnieciskā vingrošana?

Veselības un skaistuma centrā Adoria ārstnieciskā vingrošana tiek veikta gan grupās, gan individuāli. Taču uzsākot ārstnieciskās vingrošanas nodarbības, sākotnēji to ieteicams darīt individuāli.

Individuālu nodarbību laikā kustību terapija tiek pielāgota atbilstoši pacienta individuālajām vajadzībām un veselības stāvoklim. Fizioterapeits izvērtē pacienta stāvokli un sākotnējās ķermeņa kustību funkcijas, lai sastādītu katram pacientam individuālu vingrošanas plānu.

Ārstnieciskā vingrošana ietver dažādas vingrošanas aktivitātes, stiepšanās vingrinājumus un vingrinājumus, kas paredzēti muskuļu stiprināšanai. Fizioterapeits visu vingrošanas sesijas laiku pavada līdzās pacientam. Speciālists pacientam izskaidro un nodemonstrē pareizu vingrojumu veikšanas tehniku, kā arī vingrojumu laikā pievērš uzmanību pareizai vingrojumu izpildei, lai novērstu riskus gūt traumas un nodrošinātu efektīvāku vēlamo rezultātu sasniegšanu.

Tāpat fizioterapeits var izmantot arī dažādas vingrošanas ierīces vai palīglīdzekļus, lai veicinātu muskuļu stiprināšanu un uzlabotu kustību funkcijas.

Kad uzsākt ārstniecisko vingrošanu?

Ierasti ārstniecisko vingrošanu nozīmē ģimenes ārsts, rehabilitologs vai traumatologs, taču ārstniecisko vingrošanu iespējams uzsākt arī pēc individuālas iniciatīvas. Šādā gadījumā iepriekš obligāti nepieciešama fizioterapeita konsultācija, lai speciālists varētu izvērtēt pacienta veselības stāvokli un tā atbilstību ārstnieciskās vingrošanas uzsākšanai.

Svarīgi saprast, ka ārstnieciskā vingrošana labākos rezultātus sniedz ilgtermiņā, tāpēc tā prasa regulāru treniņu veikšanu un pacietību. Uzsākot ārstnieciskās vingrošanas nodarbības, fizioterapeiti uzsver to, cik svarīgi pacientiem ir ieklausīties savā ķermenī un veikt vingrinājumus atbilstoši savām spējām un veselības stāvoklim.

Kā un kādos gadījumos ārstnieciskā vingrošana palīdz?

Ārstnieciskā vingrošana ir efektīva rehabilitācijas un kustību terapijas metode, kas sniedz daudz dažādas priekšrocību ķermeņa vispārējai veselībai. Dažas no tām ir:

  • Muskuļu stiprināšana un elastības uzlabošana: ārstnieciskā vingrošana palīdz stiprināt muskuļus un uzlabo ķermeņa elastību. Regulāra vingrošana uzlabo muskuļu tonusu un veicina labāku kustīgumu, mazinot muskuļu sāpes un stīvumu. 
  • Sāpju mazināšana: ārstnieciskā vingrošana var būt efektīva, lai mazinātu sāpes dažādās ķermeņa daļās, piemēram, ārstnieciskā vingrošanai mugurai palīdz mazināt sāpes jostas un krustu zonā, plecos, starplāpstiņu zonā u. c. Vingrošana palīdz uzlabot asinsriti un vielmaiņu, kas var samazināt sāpju intensitāti, kā arī mazināt iekaisumu izraisītas sāpes. 
  • Ķermeņa kustību funkciju atgriešana pēc dažādām traumām un saslimšanām: ārstnieciskā vingrošana, apvienojumā ar citām rehabilitācijas metodēm, piemēram, ārstniecisko masāžu, ergoterapiju, hidroterapiju un citām, palīdz uzlabot un pilnībā vai daļēji atgūt sākotnējo ķermeņa kustīgumu un funkcijas. 
  • Uzlabota locītavu stabilitāte un mobilitāte: ārstnieciskā vingrošana var palīdzēt uzlabot locītavu stabilitāti un mobilitāti. Īpaši cilvēkiem ar locītavu kaitēm, piemēram, osteoartrīta vai reimatoīdā artrīta gadījumos vingrošana var palīdzēt samazināt sāpes un uzlabot kustību apjomu. 
  • Svara zudums un fiziskā izturība: ārstnieciskā vingrošana ir arī lielisks veids, kā zaudēt svaru un uzlabot fizisko izturību. Vingrošana veicina svara zudumu un uzlabo sirds un asinsvadu sistēmas darbību, kas attīsta ķermeņa izturību pie palielinātas  fiziskās slodzes. 
  • Garastāvokļa uzlabošana un stresa samazināšana: vingrošana ir arī lielisks veids kā uzlabotu garastāvokli un mazinātu stresu. Regulāra ārstnieciskā vingrošana palīdzēt atbrīvot endorfīnus, kas veicina labāku garastāvokli un emocionālo labsajūtu. Tāpat vingrošana var palīdzēt mazināt stresu, uzlabot miegu kvalitāti un ikdienas darba spējas.

Kāda veida vingrojumi tiek veikti ārstnieciskās vingrošanas nodarbībās?

Ārstnieciskās vingrošanas sesijās tiek izmantoti dažādi veidu vingrinājumi, piemēram:

  • stiepšanās vingrinājumi, kas palīdz uzlabot muskuļu elastību un locītavu kustīgumu;  
  • muskuļus nostiprinošie vingrinājumi, kas ir vērsti uz muskuļu stiprināšanu un veicina pareizu muskuļu masas palielināšanos; 
  • kardiovaskulārie vingrinājumi ir vērsti uz sirds un asinsvadu sistēmas uzlabošanu un tie iekļauj vingrinājumus, kas paaugstina sirdsdarbības un elpošanas intensitāti (staigāšana, skriešana, treniņi ar veloergometra vai eliptiskko trenažieri un citi kardiovaskulārie vingrinājumi); 
  • balansa un koordinācijas vingrinājumi, kas veicina labāku ķermeņa balansu un koordināciju, kas ir svarīgas ķermeņa funkcijas gan fiziskajai veselībai, gan ikdienas aktivitātēm; 
  • elpošanas vingrinājumi, kas palīdz uzlabot plaušu ventilāciju, krūškurvja kustīgumu, stiprināt elpošanas muskulatūru, šie vingrojumi ietver dažādas elpošanas tehnikas, piemēram, diafragmas elpošanu, lēno elpošanu un citus.

Ārstnieciskās vingrošanas kontrindikācijas

Ārstnieciskā vingrošana ir efektīvs veids, kā uzturēt un uzlabot sava ķermeņa vispārējo veselību un labsajūtu. Tomēr, kā jebkurai citai ārstnieciskajai metode, arī ārstnieciskajai vingrošanai ir kontrindikācijas jeb ierobežojumi.

  1. Pacientiem ar akūtām sāpēm un muguras, ceļa vai locītavu traumām, ārstnieciskā vingrošana var būt kontrindicēta. Šādos gadījumos iepriekš svarīgi konsultēties ar speciālistu, lai noteiktu atbilstošu ārstēšanas plānu. 
  2. Pacientiem ar nopietnām sirds un asinsvadu slimībām vai akūtu iekaisumu. 
  3. Ja pacientam ir hroniskas slimības vai veselības problēmas, svarīgi konsultēties ar ārstu, vai ārstnieciskā vingrošana ir droša pacienta veselības stāvoklim. 

Lai ārstnieciskā vingrošana sniegtu labākos rezultātus, ir svarīgi to veikt regulāri. Ieteicams sākt ar vieglākiem vingrinājumiem un pakāpeniski palielināt slodzi, lai novērstu traumas vai pasliktinātu esošās problēmas.

Ķermeņa vispārējā ārstnieciskā vingrošana, ārstnieciskā vingrošana mugurai, ārstnieciskā vingrošana jaunajām māmiņām grūtniecības periodā un pēcdzemdību periodā: arstnieciskā vingrošana Rīgā, Veselības un skaistuma centrā Adoria. Piedāvājam modernākās fizioterapijas metodes un ārstnieciskās vingrošanas tehnikas, individuālās un grupu nodarbības, kā arī ātras pieraksta iespējas. Parūpējieties par sava ķermeņa kustīgumu un veselību jau tagad kopā ar mūsu profesionālo fizioterapeitu komandu!

BUJ

1. Kādas ir ārstnieciskās vingrošanas cenas?

Veselības un skaistuma centrā Adoria vienas individuālās ārstnieciskās vingrošanas nodarbības cena ir 35 Eiro, grupu nodarbības cena par vienu reizi – 18 Eiro. 

2. Cik ilgi ilgst viena ārstnieciskās vingrošanas nodarbība? 

Viena ārstnieciskās vingrošanas nodarbība ilgst 45 minūtes. 

3. Vai uz ārstniecisko vingrošanu nepieciešams ņemt līdzi savu vingrošanas inventāru? 

Nē, viss vingrošanai nepieciešamais tiek nodrošināts. 

4. Vai tiek piedāvāta arī bezmaksas ārstnieciskā vingrošana? 

Nē, Veselības un skaistuma centrā Adoria ārstnieciskā vingrošana tiek piedāvāta tikai par maksu. 

5. Vai ārstnieciskās vingrošanas laikā ir normāli just sāpes? 

Neliels slodzes radīts diskomforts ir pieļaujams, taču sāpēm vingrojumu laikā parādīties nevajadzētu. Ja pacients kādu konkrētu vingrojumu laikā izjūt sāpes, par to nekavējoties jāinformē speciālists, kas pielāgos vingrojumu intensitāti un tehniku.

Lasīt vairāk