Piesakiet vizīti


Ginekoloģija jaunietēm

Atrast savu ginekologu ir tikpat svarīgi kā atrast savu frizieri, zobārstu, kosmetalogu. Lieliski, ja sadarbība ar ginekologu izveidojas daudzu gadu garumā – jau kopš agras jaunības. Līdz 18 gadu vecumam meitenēm ir pieejams ginekologs jaunietēm. Nereti meitenes izvēlas ginekologu, pie kura dodas mamma, taču bieži vien ārsts tiek meklēts pēc draudzeņu ieteikumiem un atsauksmēm internetā. Mūsu Veselības un skaistuma centrs Adoria ir viens no retajām, kas piedāvā īpašu pakalpojumu Ginekoloģija jaunietēm. Jūs gaidīs zinoši, iejūtīgi un pieredzes bagāti ginekologi, kas veiks saudzīgu un rūpīgu izmeklēšanu, un sniegs atbildes uz visiem jautājumiem.

Pakalpojums Ginekoloģija jaunietēm ietver:

  • Iepazīšanās sarunu – jums tiks uzdoti jautājumi par laiku, kad sākās menstruācijas, kāda ir to norise, par slimībām, kas pārslimotas bērnībā, par slimībām, ar kurām slimojusi mamma un vecmāmiņa, par to, vai esat stājusies dzimusakaros utt. Saruna būs draudzīga, korekta, turklāt mūsu ārstiem ir laba humora izjūta.
  • Ginekoloģisko apskati – ārsts veiks ārēju vizuālo apskati un mazā iegurņa orgānu ultrasonogrāfisko (USG) izmeklēšanu. Ja jaunietei nav bijuši dzimumsakari, USG tiks veikts transabdomināli jeb caur vēdera priekšējo sienu. Šādā gadījumā, lai orgāni būtu labāk saskatāmi, aptuveni vienu stundu pirms USG izmeklējuma jāizdzer ap 1,5 litrs šķidruma, vislabāk ūdens. Ja meitene dzīvo dzimumdzīvi – USG izmeklējumam izmanto transvaginālo metodi, izmeklēšanas zondi ievadot makstī. Abas metodes ir saudzīgas un nesāpīgas.
  • Plaša spektra konsultācijas – ginekoloģija jaunietēm nozīmē sniegt atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem. Par sāpīgām mēnešreizēm, asiņošanas daudzumu, mēnešreižu ilgumu, pareizu pakešu vai tamponu lietošanu, par pirmsmenstruālo sindromu, par izsitumiem (acne) uz sejas, par higiēnu u.c. Īpaša jautājumu grupa ir atbilstošākās kontracepcijas izvēle, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības un izsargāšanās no seksuāli transmisīvajām slimībām (STS). Arī tad, ja jums nav bijuši dzimumsakari, jābūt zinošai, lai brīdī, “kad viss notiks”, jūs būtu fiziski un morāli sagatavojusies. Aicinām jaunietes vaicāt par ģimenes plānošanu – lai arī šķiet, ka līdz bērniņam vēl tāls ceļš ejams, laikus iegūtas zināšanas nāks tikai par labu.

Mūsu ārstu rīcībā ir dažādi noderīgi informatīvie materiāli, kas paredzēti tieši jaunietēm.

Atgādinām – arī jaunībā ginekologs jāapmeklē vismaz vienu reizi gadā. Ginekoloģija jaunietēm – tā ir lieliska iespēja pārliecināties, ka ar jūsu sievišķo veselību viss ir kārtībā un uzzināt atbildes uz daudziem neskaidriem jautājumiem. Būsiet mīļi gaidītas Veselības un skaistuma centrā Adoria!

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Dr. Inese Gračova
Dr. Inese Gračova
Ginekoloģe / dzemdību speciāliste
Dr. Natālija Gailīte
Dr. Natālija Gailīte
Ginekologs / Dzemdību speciālists / ultraskaņas izmeklēšana dzemdniecībā un ginekoloģijā
Dr. Jana Bjornsone
Dr. Jana Bjornsone
Ginekoloģe