Piesakiet vizīti


Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija (USG) ir mūsdienīga, droša, nekaitīga un nesāpīga vizuālās diagnostikas metode mazā iegurņa orgānu izmeklēšanai. Ar šī izmeklējuma palīdzību iespējams ātri un precīzi iegūt rezultātus, noteikt diagnozi un atklāt dažādas ginekoloģiskas saslimšanas jau sākuma stadijā. USG palīdz atklāt dažādas iekaisuma slimības, cistas, miomas, saaugumus, ārpusdzemdes grūtniecību, kā arī ļaundabīgus audzējus sākuma stadijā.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir būtiska grūtniecības laikā, jo ļauj sekot līdzi mazuļa atttīstībai sievietes dzemdē. Topošajai māmiņai tas ir īpaši saviļņojošs brīdis, jo caur datora ekrānu iespējams ieraudzīt savu bērniņu, redzēt viņa kustības un ieklausīties sirdspukstos.

Ultrasonogrāfijā izmanto ultraskaņu jeb augstas frekvences skaņu viļņus. Šos viļņus izstaro uz izmeklējamo orgānu un, atstarojoties no audiem, tiek saņemts signāls, kas projicējas monitora ekrānā. Pasaulē veiktie pētījumi vairākkārt apstiprinājuši, ka USG ir absolūti nekaitīga metode un neatstāj ietekmi uz veselību.

Mūsu Veselības un skaistuma centrā Adoria ginekoloģiskā ultrasonogrāfija tiek veikta ar jaunākās paaudzes USG aparatūru, kas ļauj iegūt precīzu informāciju un nodrošina kvalitatīvus, augstas izšķirtspējas attēlus. Izmeklējuma rezultāti tiek iegūti uzreiz, kas ir viena no svarīgākajām šīs diagnostikas metodes priekšrocībām. Problēmu gadījumā jūs no ārsta kabineta iznāksiet jau ar gatavu ārstēšanās plānu.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija tiek veikta divējādi:

  • transvagināli, kad makstī ievada izmeklēšanas zondi. Šajā gadījumā paciente sajūt vien nelielu, nesāpīgu spiedienu;
  • transabdomināli, kad izmeklējumu veic caur vēdera priekšējo sienu. Parasti šo veidu izmanto grūtniecēm otrajā un trešajā trimestrī.

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir procedūra, kam nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Izņēmums ir jaunietes, kam nav bijuši dzimumsakari. Šadā gadījumā izmeklējumu veic transabdomināli un, lai mazā iegurņa orgāni būtu labāk saskatāmi, nepieciešams pilns urīnpūslis, kas šos orgānus “paceļ” augstāk. Tālab jaunietēm aptuveni vienu stundu pirms USG izmeklējuma jāizdzer ap 1,5 litrs šķidruma, vislabāk ūdens.

Atgādināsim, ka pagaidām Veselības un skaistuma centrā Adoria nav pieejama krūšu ultrasonogrāfiskā izmeklēšana.

Lasīt vairāk