Piedāvā bezmaksas konsultācijas psoriāzes slimniekiem

2022. gada 22. augusts

Ir slimības, ar kurām nākas sadzīvot. Tās mēdz uzrasties pēkšņi un ilgt gadiem, tās var būt iedzimtas un parādīties jau mazotnē, ir slimības ar ilgstošiem miera periodiem un straujiem saasinājumiem. 

 

Kā stāsta dermatoveneroloģe Guna Grūbe, bezmaksas konsultācijas laikā veselības centrā Adoria psoriāzes pacienti varēs noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus, saņemt konsultāciju  un piedāvājumu ārstēšanas plānam. “Jāņem vērā, ka vairums psoriāzes slimnieku emocionāli ir ļoti jūtīgi, tāpēc vēlamies sniegt cieņpilnu morālo atbalstu, motivējot un iedrošinot nebaidīties cīnīties ar šo slimību. Nereti pacientiem jau ir “nolaidušās rokas”, taču mūsu pieredze liecina, ka jebkuram psoriāzes veidam un stadijai ir savs risinājums, kā samazināt slimības izpausmes formas, pagarināt remisijas laiku un baudīt normālu ikdienas dzīvi. Protams, tas nenozīmē pašārstēšanos, bet gan kopīgu sadarbību ar ārstu,” pārliecināta ir G.Grūbe.

 

Psoriāze jeb zvīņēde ir ģenētiska, hroniska, iekaisīga saslimšana, kas galvenokārt skar ādu, nagus un locītavas. Slimības galvenā izpausmes forma ir pastiprināta ādas šūnu dalīšanās kā rezultātā uz ādas veidojas sarkani, niezoši, ar plēksnēm klāti plankumi, āda ir sausa, saplaisājusi, zaudējusi elastību, jūtama “dedzināšana”, nagi ir sabiezējuši un rievaini, locītavas pietūkušas. Slimības radīto vizuālo izpausmju dēļ psoriāzes slimnieki bieži cieš no emocionāla diskomforta un kautrējas iziet sabiedrībā. Jāuzsver, ka psoriāze nav lipīga, taču to nevar izārstēt, tomēr pateicoties jaunākās paaudzes medikamentiem, šo slimību var arvien efektīvāk apārstēt un “iemidzināt” uz ilgāku laiku. 

 

“To, kāpēc rodas psoriāze, ir sarežģīti atbildēt. Vienā gadījumā tā var būt ģenētiska pārmantotība, ja kāds ģimenē sirdzis ar šo kaiti, pastāv risks, ka slimība var iedzimt kādam no pēcnācējiem. Psoriāzi var izraisīt infekciju slimības, atsevišķu medikamentu lietošana, vielmaiņas traucējumi, ilgstošs paaugstināts stress, neveselīgs uzturs, smēķēšana un alkohola lietošana un citi, bieži līdz galam nenoskaidroti iemesli,” norāda Adoria dermatoveneroloģe. Slimība var uzrasties jebkurā vecuma posmā, visbiežāk vecumā līdz 40 gadiem. Tiesa, jāņem arī vērā, ka psoriāzes slimnieki ir pakļauti lielākam citu, nopietnu saslimšanu riskam. Tās var būt sirds-asinsvadu slimības, cukura diabēts, kuņģa-zarnu trakta slimības, depresija, alerģijas u.c. 

 

Labā ziņa psoriāzes skartajiem ir tā, ka ar katru gadu palielinās gan medikamentu, gan dažādu procedūru un pasākumu klāsts, kas ikdienā ļauj sadzīvot ar šo slimību, brīžiem pat aizmirstot par to. “Katrs pacients tiek rūpīgi izmeklēts, veiktas atbilstošas analīzes un izmeklējumi, lai varētu piemeklēt individuāli visatbilstošāko ārstēšanu. Pirmkārt, tie ir dažādi ādas kopšanas līdzekļi, kas vismaz vizuāli uzlabo ādas izskatu. Otrkārt, fiziskas aktivitātes, jo, kā liecina prakse, sportiski cilvēki ar psoriāzi slimo retāk. Jāseko līdzi uzturam, jo psoriāzes saasinājumus var izsaukt kādi konkrēti produkti. Psoriāzes simptomu mazināšanā izmanto arī fototerapiju un lāzerterapiju. Ir plašs medikamentu klāsts – gan orāli lietojami, gan injicējami, kas pozitīva efekta sasniegšanai lietojami stingrā ārsta uzraudzībā,” uzskaita G. Grūbe. 

 

Guna Grūbe ir sertificēta dermatoveneroloģe konsultē pacientus ar akūtām, hroniskām un alerģiskām ādas slimībām, ādas, matu un nagu sēnīšu slimībām, virālām un bakteriālām ādas slimībām. Daktere veic diagnostiku, sagatavo nosūtījumus nepieciešamajiem izmeklējumiem, izstrādā ārstēšanas plānu un sniedz rekomendācijas profilaksei.


 

Veselības un skaistuma centra Adoria pamatuzdevums ir pacientu veselības aizsardzība un uzlabošana, slimību ārstēšana un profilakse. Kvalitatīvu medicīnisko palīdzību sniedz dažādu nozaru speciālisti -  ģimenes ārsti, ginekologs, neirologs, dermatologs, ķirurgs, zobārsts, zobu higiēnists, masieris, manuālais terapeits un psihoterapeits.   

 

Adrese: A.Čaka 70-3, Riga, Latvija, LV-1011,

Mob.tālr: 26378620

 

<p dir="&quot;ltr&quot;" style="&quot;line-height:1.2;text-align:" justify;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;"="">E-pasts: info@adoria.lv

Atpakaļ uz sarakstu
Lasīt vairāk