
Kā atbrīvoties no zobakmens?
Sākotnēji jādara viss, lai zobakmens pēc iespējas neveidotos.
- Obligāta un regulāra mutes higiēnas ievērošana, – zobi ir jākopj gan no rīta, gan vakarā, kā arī starp ēdienreizēm, lai atbrīvotos no ēdiena atliekām, kas veido aplikumu, kas, savukārt, izraisa ne tikai zobakmens veidošanos, bet arī kariesu.
- Zobi jākopj pareizi. Zobi ir jātīra vismaz 2–3 minūtes. Pat ja zobus tīrāt regulāri, tomēr ar ātru zobu birstes pārlaišanu pār zobu virsmām nepietiek, lai notīrītu visas zobu virsmas pilnvērtīgi.
- Zobi jātīra gan ar zobu birsti un zobu pastu, gan zobu diegu. Tikai ar zobu diegu būs iespējams piekļūt starpzobu virsmām, kur ar zobu birsti nav iespējams piekļūt, kur zobakmens veidojas visātrāk.
- Speciāla zobu pasta zobakmens noņemšanai nav pieejama, taču ir iespējams iegādāties dažādas specializētas zobu pastas, kas aizkavē aplikuma un zobakmens veidošanos. Tieši zobu pastas, kas satur hlorheksidīnu vai cetilpiridīnija hlorīdu, kas noņems arī iekaisumu smaganās, ir tās, kuras zobārsti iesaka ikdienas lietošanai.
Zobu higiēna – divas reizes gadā
Apmeklējot savu zobu higiēnistu būsiet droši, ka ir veikta profesionāla, kvalitatīva un zobiem nekaitīga zobakmens noņemšana.
Skaistuma un veselības centra Adoria zobu higiēnisti aicina apmeklēt zobu higiēnistu vismaz reizi 6 mēnešos, savukārt, ja konstatēti nopietnāki bojājumi vai saslimšanas – reizi 3 mēnešos.
Skaistuma un veselības centra Adoria zobārstniecība – Jums un Jūsu ģimenei!