Zobu balināšana ar ZOOM tehnoloģiju

2023. gada 08. augusts

Diemžēl ne visiem no dabas ir dots mirdzoši balts smaids. Tāpat zobu dabiskais baltums var mainīt savu toni laika gaitā. Ir daudz un dažādi faktori, kas ietekmē mūsu zobu toni, tieši tāpēc talkā nāk lietderīgā zobārstniecības nozare – zobu balināšana, kas dāvā iespēju atgūt skaisti baltu smaidu ikvienam.

Lielākā daļa pacientu, kad atrisinātas nopietnākas stomatoloģiskās problēmas atzīst, ka labprāt uzlabotu arī savu zobu toni. Zobu balināšana ir veids kā, mehāniski neiejaucoties, ir iespējams padarīt zobus baltākus tikai vienas procedūras laikā, turklāt process, visbiežāk, ir pilnīgi nesāpīgs.

Zobu balināšanas laikā izmantotie speciālie balinošie līdzekļi sašķel tumšos zobu pigmentus, kā rezultātā zobu emaljas tonis kļūst ievērojami gaišāks.

Tiesa gan, balināt zobus ir iespējams arī mājas apstākļos, taču vēlamo rezultātu šādi, visticamāk, nebūs iespējams sasniegt vienas procedūras laikā, turklāt veicot šo procedūru mājās, nav iespējams garantēt drošu un mutes gļotādai un zobu emaljai nekaitīgu rezultātu. 

Tāpēc iesakām šo darbu uzticēt mūsu skaistuma un veselības centra Adoria zobārstniecības profesionāļiem, kur zobu balināšana ar ZOOM tehnoloģiju nodrošinās patiesi efektīvus rezultātus, turklāt procedūra ir droša un nesāpīga!

Kāpēc izvēlēties zobu balināšanu ar Philips ZOOM un, kādas ir šīs metodes priekšrocības, – par to lasiet raksta turpinājumā!

Kāpēc zobi nav tik balti kā gribētos?

Zobu baltumu ietekmē daudz un dažādi faktori. Zobu dabiskais baltums var zust laika gaitā, dažādu pārtikas produktu un kaitīgo ieradumu ietekmē, tāpat, bieži vien, zobi jau no dzimšanas nav pavisam balti.

Zobu dabisko baltumu ietekmē tādi faktori kā:

  • iedzimtība; 
  • vecums (izmaiņas zobu minerālu struktūrā – emalja nodilst un kļūst plānāka, dentīns kļūst biezāks un dzeltenāks); 
  • uztura un dzērienu pigmenti (kafija, tēja, sarkanvīns, saldinātie dzērieni); 
  • kaitīgie ieradumi – smēķēšana, tabakas košļāšana; 
  • vispārējās saslimšanas un to terapija (piemēram, ļaundabīgo audzēju apstarošana un ķīmijterapija); 
  • antibiotikas un citi medikamenti (tetraciklīns, prethistamīna līdzekļi, antidepresanti, dzelzi saturoši preparāti); 
  • slikta/nepietiekama mutes dobuma higiēna; 
  • devitāli zobi (trauma, pulpas ekstirpācija, pulpas asiņošana, hemosiderīns u.c. pigmenti).

 
Lai uzlabotu situāciju vēlams ieviest korekcijas uztura un ikdienas paradumos, tāpat svarīgi ievērot rūpīgu un regulāru mutes dobuma higiēnu, kā arī regulāri apmeklēt zobu higiēnistu. Taču, lai zobus padarītu izteikti gaišākus, ar paradumu maiņu un balinošo zobu pastu izmantošanu būs par maz.

Philips ZOOM zobu balināšana – droši un ātri!

Philips ZOOM – zobu balināšana ar jaunākās paaudzes, saudzīgu un efektīvu profesionālās zobu balināšanas sistēmu, kas ļauj iegūt līdz pat 8 toņiem gaišāku zobu toni.
 
Jāatceras gan, ka zobu balināšanas efekts katram pacientam ir individuāls. To ietekmē dažādi faktori, – zobu emaljas biezums, kā arī zobu sākotnējais tonis, tāpēc ļoti iespējams, ka pilnībā sniegbaltu zobu toni būs iespējams panākt tikai uzstādot zobu venīrus vai kroņus.

Papildu priekšrocība ir tāda, ka zobu balināšana ar ZOOM tehnoloģiju novērš paaugstinātu jutību pēc zobu balināšanas procedūras. Pacientiem, kas izvēlējušies zobu balināšanu ar ZOOM, atsauksmes ir izteikti pozitīvas. Gan procedūras laikā, gan pēc tās tiek ievērojami mazināts zobu jutīgums un diskomforts.

Šīs procedūras laikā speciāls gēls, kas satur augstu ūdeņraža pārskābes saturu, tiek pakļauts ultravioletā starojuma ietekmei. Procesa laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu radīt zobu struktūras bojājumus.

Aktīvais gēls satur kalcija fosfātu, kas aizpilda zobu emalju vietās, kur tiek sagrauts tumšais pigments. Tas nozīmē, ka procedūras laikā ne tikai netiek bojāta zobu emalja, tā, tieši otrādi,  tiek papildu stiprināta.

Pozitīvās ZOOM zobu balināšanas atsauksmes balstās arī tajā, ka šī metode nodrošina tūlītēju efektu speciālista kabinetā. Aptuveni 1–2 stundu laikā zobi tiek izbalināti līdz vēlamajam tonim un atkārtotu procedūru nav nepieciešams veikt. Ievērojot rūpīgu mutes dobuma higiēnu, efekts saglabāsies aptuveni 2–5 gadus.

 

Kādos gadījumos nav iespējams veikt zobu balināšanu?

Pirms zobu balināšanas ar Philips ZOOM tehnoloģiju, nepieciešams konsultēties ar speciālistu par to, vai procedūra ir piemērot tieši jums. Pirms procedūras tiek veikti visi nepieciešamie izmeklējumi, lai procedūra būtu pilnībā droša.

Taču jāatceras, ka zobu balināšanu ar ZOOM netiek veikt grūtniecēm un jaunajam māmiņām krūts barošanas periodā, tāpat arī bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Tāpat procedūra var netikt veikta, ja zobi ir bojāti, ir izteikti slikta mutes dobuma higiēna, konstatēts zobakmens, periodonta saslimšanas, ir pastiprināts zobu jutīgums, konstatēta zobu erozija un nodilums, kā arī gadījumos, kad pacientam ir kādas nopietnas vispārējas saslimšanas.

Aptuveni 2 nedēļas pirms zobu balināšanas procedūras, nepieciešams apmeklēt zobu higiēnistu. Ja procedūra pacientam nav piemērota, ārstējošais speciālists sastādīs nepieciešamo ārstēšanas plānu, kā arī, ja tas būs iespējams, ieteiks jūsu situācijai piemērotāko zobu balināšanas metodi.

Svarīgi!

Zobu balināšana ar ZOOM tehnoloģiju neiedarbojās uz tādām mākslīgo zobu konstrukcijām kā zobu kroņi, venīri, plombām un tiltiem. Pēc zobu balināšanas tie saglabās savu oriģinālo toni.

Jau pirms balināšanas procedūras veikšanas, ar speciālistu tiek izrunāti tālākie soļi, kas veicami šādās situācijās. Pēc balināšanas procedūras iespējams sastādīt jaunu protezēšanas plānu, kā arī nomainīt plombas, lai pieskaņotu to toni jauniegūtajai zobu krāsai.

Zobu balināšana ar Philips ZOOM – cenas

Ja jūsu zobu un veselības stāvoklis būs atbilstošs, tad tieši zobu balināšana ar ZOOM, cenas ziņā, ir daudz pieejamāks pakalpojums kā, piemēram, zobu venīru vai zobu kroņu uzstādīšana.

Procedūras izmaksas ir aptuveni 350–550 eiro, turklāt procedūra nodrošinās ne vien skaistu smaidu, bet zobu emalju padarīs izturīgāku, gludāku un spīdīgāku.

Zobu balināšana Adoria zobārstniecībā

Rūpes par savu smaidu uzticiet mūsu veselības centra Adoria profesionāļu komandai, kas ieteiks tieši jums atbilstošāko zobu balināšanas metodi, lai procedūra būtu ne tikai efektīva, bet arī droša un nesāpīga!

Zobu balināšana ar ZOOM – inovatīvs risinājums, kas piepildīs jūsu sapni par skaistu un mirdzošu smaidu!

Atpakaļ uz sarakstu
Lasīt vairāk