Kas ir ultraskaņas liposakcija jeb kavitācija?

2023. gada 08. augusts

Sieviešu vēlmē pēc skaistām, tvirtām un koptām figūras aprisēm ir viens no galvenajiem jautājumiem, kas licis attīstīties skaistumkopšanas un kosmetoloģijas nozarei. Cīņai ar lieko svaru, celulītu un citiem figūras defektiem pieejamas dažādas kosmetoloģiskas, figūru koriģējošas metodes.

Tomēr, kā rādījuši rezultāti un atsauksmes, pieejamās procedūras nespēja sniegt gana efektīvus rezultātus cīņā ar lieko svaru un bija pielietojamas vien kā papildu terapeitiskas un/vai uzturošas procedūras pavisam neliela liekā svara gadījumos.

Lai atbrīvotos no traucējošā tauku slāņa, ilgu laiku vienīgā efektīvā metode bija ķirurģiskā liposakcija. Mūsdienās pieejamā ķirurģiskā 3D liposakcija ir ļoti pieprasīta kosmētiskā operācija ne tikai sieviešu, bet arī vīriešu vidū.

Tomēr, kosmetoloģijas jomai attīstoties, tika rasts risinājums gadījumiem, kad ķirurģiskā operācija, dažādu iemeslu dēļ, nav vēlamā metode. Kavitācija jeb ultraskaņas liposakcija ir, salīdzinoši, inovatīva metode, kas ļauj ātrā laikā efektīvi un ar paliekošu rezultātu atbrīvoties no liekā svara un celulīta bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Kas ir ultraskaņas liposakcija jeb kavitācija, kādi ir šīs metodes plusi un, kādos gadījumos tā palīdz – par to visu vairāk šajā rakstā!

Kas ir kavitācija? 

Ultraskaņas kavitācija ir efektīva, droša un neinvazīva metode tauku slāņa samazināšanai. Vārds kavitācija ir cēlies no grieķu valodas un burtiskā tulkojumā nozīmē tukšums.

Kavitācijas aparāts caur speciālām galvām izdala zemas frekvences ultraskaņas viļņus, kas iedarbojas uz zemādas tauku slāni. Procesa laikā, ultraskaņas viļņiem iedarbojoties uz tauku šūnās esošo šķidrumu, tiek izraisīts kavitācijas efekts.

Vienkārši izsakoties, šķidrumā parādās mikrotukšums – veidojas sīki burbulīši, kas procedūras laikā maina savu izmēru. Daļa no šiem burbuļiem plīst, tādejādi radot bojājumus tauku šūnas membrānā, ar laiku iznīcinot tauku šūnas. Sākotnēji pārplīst tās tauku šūnas, kas ir lielākās un vairāk pildītas ar šķidrumu, jo tās saņem vislielāko slodzi ultraskaņas iedarbības laikā.

Tauku šūnām ejot bojā, tiek iedarbināts lipolīzes process – tauku sadalīšanās un izvadīšanās no organisma. Tauku šūnu sašķelšanas rezultātā no tauku šūnām izdalītie triglicerīdi, kas ir tauku šūnu sastāvā, nokļūst starpšūnu telpā un daļēji caur asinsrites un limfātisko sistēmu tiek izvadīti no organisma.

Ultraskaņas liposakcija ir iedarbīga metode šādos gadījumos:

 • Ir lokāli tauku nogulsnējumi, – iespējama gan kāju, dibena, vēdera liposakcija, gan arī  roku, zoda liposakcija – kavitāciju iespējams veikt teju visam ķermenim, kur tiek konstatēti tauku nogulsnējumi; 
 • Pēc grūtniecības vai straujām svara izmaiņām (procedūru nedrīkst veikt grūtniecības un krūtsbarošanas periodā); 
 • Labojot invazīvās jeb ķirurģiskās liposakcijas sīkus defektus vai pirms operācijas; 
 • Lai novērstu celulītu visās tā stadijās

Vai ultraskaņas liposakcija ir droša?

Jā, tā ir neinvazīva un nesāpīga metode, kas neatstāj nekādas paliekošas pēdas vai zilumus uz apstrādātās ķermeņa zonas.

Taču kavitācijas procedūra ir gana nopietna metode, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tā tiktu veikta pēc noteiktajiem protokoliem un ievērojot visus nosacījumus. Svarīgi ir arī tas, lai procedūra tiktu veikta pie zinoša speciālista, ar sertificētu aparatūru un pēc procedūras tiktu ievēroti visi noteiktie norādījumi. 

Ultraskaņas liposakcija iedarbojas tikai uz zemādas slāni, nekāda iedarbība uz dziļākiem audu slāņiem, orgāniem vai skeleta sistēmu nenotiek. Tā piemēram, kavitācija vēderam nekā neietekmē reproduktīvos vai citus orgānus un to darbību.

Gadījumos, ja ir kāda no šīm kontrindikācijām, procedūra netiek veikta: 

 • nieru vai aknu hroniskas saslimšanas, 
 • diabēts, 
 • hroniskas infekciju slimības, 
 • kardiostimulators vai metāla implanti ķermenī, 
 • ādas slimības vai iekaisumi apstrādes zonā, 
 • asins recēšanas problēmas, 
 • onkoloģiskās saslimšanas, 
 • varikoze, tromboflebīts, 
 • nopietnas vielmaiņas problēmas,
 • asinsvadu slimības,
 • grūtniecība un krūtsbarošanas periods, 
 • ļoti liels liekais svars vai, tieši otrādi, liekais svars ir pavisam minimāls vai nav vispār

Procedūras norise un, kas notiek pēc tās?

Ultraskaņas liposakcijas procedūra notiek ne ilgāk kā 30 – 50 minūtes un, lai efekts būtu pilnīgs, ieteicams veikt aptuveni 4 – 10 procedūras, atkarībā no problēmzonas apjoma.

Starp procedūrām nepieciešams ievērot aptuveni 7 – 10 dienu pauzi, kuras laikā 2 dienas pēc procedūras veikšanas ļoti ieteicams uzsākts veikt limfodrenāžas masāžas un procedūras, lai sašķeltie tauku šūnas pārpalikumi veiksmīgi izdalītos no ķermeņa.

Atsauksmes pēc kavitācijas procedūras ir pozitīvas, taču procesa laikā klientes dzird šalkoņu vai džinkstēšanu ķermenī, to dzird tikai pati kliente un šāds blakusefekts rodas ultraskaņas frekvencei iedarbojoties uz šķidrumu šūnās.

Efekts ir manāms jau pēc vienas procedūras, taču noslēdzot kursu iespējams atbrīvoties no 3–4 cm tauku apkārtmēra, kā arī veiksmīgi atbrīvoties no celulīta.

Jau pirms procedūras vajadzētu izdzert pāris ūdens glāzes, taču pēc procedūras, visu kursa laiku, obligāti jādzer vismaz 2,5 litri ūdens dienā, lai sašķeltie tauki izvadītos no organisma, nevis sabiezētu un uzkrātos uz limfvadu sieniņām. Tāpat svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu, uzturā nelietot treknus, asus ēdienus, alkoholu.

Ultraskaņas liposakcijas priekšrocības

 • Nesāpīga, neinvazīva metode, kas neatstāj pēdas uz apstrādātās zonas, tāpēc pēc procedūrām droši var doties peldēt, sauļoties utt. 
 • Kavitācija, cenas ziņā, ir daudz pieejamāka kā ķirurģiskā tauku atsūkšanas procedūra. Kavitācijas cena vienai procedūrai ir aptuveni 50 eiro. 
 • Procedūru iespējams apvienot arī ar citām figūru modelējošām metodēm, papildu efektam. 
 • Efekts ir pamanāms jau pēc pirmās reizes, turklāt tas ir ilgstošs – sašķeltās tauku šūnas neatjaunojas.

Veselības un skaistuma centrs Adora piedāvā profesionālus liposakcijas pakalpojumus!

Efektīva un droša ultraskaņs liposakcija jeb kavitācija Rīgā, veselības un skaistuma centrā Adoria. Mūsu skaistumkopšanas speciālisti parūpēsies par jūsu ķermeņa skaistumu un labsajūtu! Piesakiet savu vizīti jau tagad!

Atpakaļ uz sarakstu
Lasīt vairāk