Ķermeņa masāža ir viena no senākajām un efektīvākajām dziedniecības un relaksācijas procedūrām. Profesionāli un pareizi veikta masāža iedarbojas uz ādu, zemādu un muskulatūru, spēcina un atjauno gan fiziski, gan garīgi. Masāžas paņēmienus veic noteiktā secībā, kas saistās ar iedarbības intensitāti un dziļumu.

Masāžas galvenie pamatpaņēmieni:

  • Glāstīšana – palīdz atbrīvot ādu no atmirušajām šūnām, tauku un sviedru dziedzeru sekrēta paliekām, uzlabojas ādas elpošana. Paaugstinās ādas muskuļu tonuss, āda kļūst gludāka, elastīgāka, pieaug mikrocirkulācija.
  • Berzēšana – iedarbojas stiprāk par glāstīšanu un veicina audu kustīgumu. Palielinās asiņu un limfas pieplūde, uzlabojas vielmaiņa.
  • Mīcīšana – palīdz atjaunot muskuļu tonusu, samazina muskuļu nogurumu un atjauno to darbspējas.
  • Vibrācija - iedarbina muskuļu audus, kas tālāk pozitīvi ietekmē asinsvadus, nervus un iekšējos orgānus. Uzlabo ādas tvirtumu, „iekustina” taukaudus, uzlabo vielmaiņu un nostiprina saistaudus.

Lai panāktu maksimālo efektu, ko sniedz masāža, šie paņēmieni tiek savstarpēji kombinēti. Atkarībā no masāžas paņēmienu intensitātes, audi saņem mehānisku kairinājumu, kas izraisa asins un limfas cirkulācijas aktivizēšanos, veicina organisma vispārēju atjaunošanos, uzlabo ķermeņa formu, samazina celulītu, mazina vai likvidē muskulatūras un locītavu sāpes vai saspringumu, palīdz stiprināt imūnsistēmu, uzlabo psihoemocionālo stāvokli u.c. Pēc ķermeņa masāžas ikviens jūtas „kā no jauna piedzimis” – ir lieliskā noskaņojumā, fizisku un garīgu spēku pārpilns.

Masāža ir daudzveidīgs pakalpojums, kam iespējami visdažādākie veidi, sākot no klasiskas visa ķermeņa vai atsevišķu ķermeņa daļu masāžas, ārstnieciskā masāža, kosmetoloģiskā masāža, pretcelulīta masāža, sporta masāža, masāžas ar dažādiem palīglīdzekļiem (piemēram, masāža ar aromterapiju, ar karstajiem akmeņiem, šokolādi, medu, griķiem, čiekuriem u.c.) līdz specifiskām, īpašas tehnikas masāžām (piemēram, ajūrvēdas masāža, Taizemes masāža, Lomi masāža, Tibetas masāža u.c.).

Veiksmīga rezultāta iegūšanai ikviena masāža jāiziet noteikta kursa veidā. Atkarībā no masāžas veida un risināmās problēmas, masāžas kurss var būt 5, 10,15 vai vairāk reizes. Rezultāta saglabāšanai vēlams pilnu masāžas kursu atkārtot pēc noteikta laika. Savukārt katra masāžas seansa ilgums atkarīgs no pielietotā masāžas veida un specifikas. Vidēji viena masāža atkarībā no veida ilgst 30 – 90 min.

Veselības un skaistuma centrs Adoria piedāvā ārstnieciskās mugurkaula, pleca un kakla daļas, krūšu daļas, jostas krustu daļas, roku, kāju, kā arī atsevišķi tikai vienas rokas un kājas masāžu rehabilitācijas procesā. Piedāvājam arī sejas kosmetoloģisko masāžu un cita veida masāžas, piemēram, problēmzonu terapeitisko masāžu, vispārējo ķermeņa masāžu, relaksējošu pēdu masāžu, galvas masāžu, grūtnieču masāžu, kā arī pretcelulīta masāžas u.c. Mūsu kVeselības un skaistuma centrā strādā pieredzes bagāti augsti kvalificēti masieri, kā arī nepieciešamības gadījumā piedāvājam ārsta vai fizioterapeita konsultācijas.

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Sanda Dēliņa
Sanda Dēliņa
Masiere