Ķermeņa masāžu veic gan skaistumkopšanas nolūkos, gan kā ārstniecības procedūru kādas veselības problēmas novēršanai vai mazināšanai. Ārstnieciskā masāža ir mehānisks, noteiktu kustību paņēmienu kopums, kas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka organismu. Atšķirībā no citiem masāžas veidiem ārstnieciskā masāža tiek plaši pielietota pie dažāda veida saslimšanām, koncentrējoties uz konkrētu veselības problēmu. Šāda veida masāžu veic gan visam ķermenim kopumā, gan tikai atsevišķām ķermeņa daļām – mugurai, krustu/jostas daļai, apkakles zonai (pleci, kakls), krūšu kurvim, atsevišķi rokām vai kājām.

Ārstnieciskā masāža ieteicama šādos gadījumos:

  • pie muskuļu, locītavu un ķermeņa balsta sistēmas saslimšanām (spondiloze, radikulīts, osteohondroze, mugurkaula asimetrija u.c.);
  • pēc traumām;
  • pie neiroloģiskas izcelsmes saslimšanām;
  • vielmaiņas stabilizēšanai un ķermeņa svara korekcijai;
  • psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai un darbspēju atjaunošanai;
  • imunitātes nostiprināšana u.c.

Ārstnieciskā masāža veicina muskuļu audu elastības atjaunošanos, tiek aizkavēta muskuļu atrofija, atjaunojas muskuļu darbspējas un pazūd nogurums. Mehānisku kairinājumu rezultātā, ko rada masāžas kustības, uzlabojas asinsrite un limfas plūsma, kas tālāk veicina šūnu atjaunošanos, aktivizē tauku un sviedru dziedzeru darbību, palīdzot no organisma izvadīt „sliktās” vielas, uzlabojas ādas stāvoklis – tā kļūst tvirtāka, veselīgāka un tonizēta, uzlabojas organisma apgāde ar skābekli. Pareizi veikta ārstnieciskā masāža samazina sāpes, tai ir pretiekaisuma efekts, tā noņem spazmas un saspringumu. Līdztekus masāža sniedz relaksējošu efektu un ļauj atpūsties gan fiziski, gan garīgi.

Ārstnieciskā masāža nereti tiek kombinēta ar citiem rehabilitācijas pasākumiem – ārstniecisko vingrošanu, stājas korekciju, dažādām fizioterapijas procedūrām. Ārstnieciskā masāža tāpat kā ikviena cita masāža nav atļauta cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām, pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras, pie akūtām saslimšanām, asiņošanas un jebkādām ādas slimībām. Jebkurā gadījumā ārstnieciskā masāža ir ārsta izrakstīta procedūra, un atkarībā no pacienta veselības stāvokļa ārsts noteiks, vai šādu masāžu iespējams veikt un kā jāplāno masāžas norise.

Atkarībā no masēšanai paredzētās ķermeņa zonas, viens masāžas seanss ilgst no 15 – 90 minūtēm. Vēlamā rezultāta sasniegšanai nepieciešams iziet pilnu masāžas kursu tādā režīmā, kā to noteicis ārsts. Ja nepieciešams, ārstnieciskā masāža pēc laika tiek atkārtota.

Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam ārsta un fizioterapeita konsultācijas un augsti kvalificētu masieru pakalpojumus. Piedāvājam visa veida ārstnieciskās masāžas, pēc nepieciešamības kombinējot tās ar citiem rehabilitācijas pasākumiem.

 

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Māris Locāns
Māris Locāns
Fizioterapeits
Leons Gvergždis
Leons Gvergždis
Fizioterapeits
Sanda Dēliņa
Sanda Dēliņa
Masiere