Ņemot vērā arvien pieaugošo risku sievietēm saslimt ar dzemdes kakla vēzi, kas ir viens no ļaundabīgākajiem audzējiem, vakcinācija pret dzemdes kakla vēzi kopš 2010. gada iekļauta arī Latvijas imunizācijas programmā. Pētījumi liecina, ka dzemdes kakla vēzi izraisa cilvēka papilomas vīrusa (CPV) infekcija un vakcīna profilaktisks pasākums pret CPV.


Saskaņā ar Vakcinācijas kalendāru, ko nosaka Ministru kabineta (MK) 2000.gada 26.septembra noteikumi Nr.330 „Vakcinācijas noteikumi”, valsts apmaksātu vakcināciju veic meitenēm, sākot no 12 gadu vecuma. Meitenēm 12 – 14 gadu vecumā imunitātes iegūšanai pietiek ar divām potēm, ko abas apmaksā valsts. Otro vakcināciju veic 5 – 7 mēnešus pēc pirmās. To nosaka 2015. gada janvārī MK apstiprinātie Veselības ministrijas grozījumi Vakcinācijas kalendārā. Meitenēm no 15 – 18 gadu vecumam nepieciešamas trīs potes. Šo vakcināciju iespējams veikt arī pieaugušas sievietes, taču šīs vakcīnas nav iekļautas valsts apmaksātajā programmā.

 

Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam saņemt izsmeļošu un profesionālu skaidrojumu par CPV vakcīnas nepieciešamību un atbilstību konkrētajam cilvēkam, kā arī veicam meiteņu un sieviešu vakcinēšanu atbilstoši noteiktajai vakcinēšanas shēmai. Pēc vajadzības nodrošinām papildu izmeklēšanu.

Lasīt vairāk