Kompleksā vakcīna pret difteriju, poliomielītu, stingumkrampjiem, garo klepu, meningītu un B hepatītu ir paredzēta bērniem no 2 mēnešu vecuma. Šī ir kombinētā vakcīna, kas vienlaikus aizsargā uzreiz pret sešām bīstamām infekcijas slimībām.  

 

Kā zināms, difterija ir joprojām sastopama ļoti lipīga un dzīvībai bīstama infekcijas slimība. Tai 

raksturīga plēvju veidošanās uz gļotādām un ādas, kā arī toksisks sirds muskuļa, nervu sistēmas, nieru un citu orgānu bojājums un organisma smaga vispārēja saindēšanās. 

 

Poliomielīts ir akūta smaga infekcijas slimība, ko izraisa poliovīruss. Šī slimība sagrauj nervu šūnas, kas aktivizē muskuļus, kā rezultātā var iestāties smaga neatgriezeniska paralīze vai pat nāve. 

 

Stingumkrampju ierosinātājs ir baktērija, kas atrodama augsnē. Tiešā kontaktā ar augsni vai ar putekļiem baktērijas nokļūst uz apkārtējiem priekšmetiem, apģērba un cilvēka ādas. Pat nenozīmīgie ādas ievainojumi un nobrāzumi var radīt inficēšanās risku. Slimība ietekmē nervu sistēmu, raksturīga pazīme ir augsta temperatūra un ilgstoši muskulatūras krampji. Aptuveni puse no šīs saslimšanas gadījumiem beidzas ar nāvi. 

 

Garais klepus ir augsti infekcioza akūta elpceļu infekcija, kam raksturīgs smags klepus, kurš var ilgt divus mēnešus vai pat vairāk. Saslimušajiem bērniem bieži attīstās arī tādi sarežģījumi kā plaušu karsonis, svara zudums, trūces, krampji. 

 

Meningīts ir smadzeņu apvalka iekaisums. Pastāv divi meningīta veidi: serozais (nestrutainais) un strutainais. Meningīta galvenie simptomi – drudzis, stipras galvas sāpes, kakla (sprandas) stīvums, miegainība, slikta dūša un vemšana.

 

B hepatītu izraisa vīruss, kas bojā aknas. Vīruss, kuru sauc par B hepatīta vīrusu (HBV), var izraisīt hronisku infekciju (vīrusa nēsāšanu visas turpmākās dzīves laikā), aknu cirozi, aknu vēzi, aknu mazspēju un nāvi. 

 

Pie mums, veselības un skaistuma centrā Adoria, kompleksā vakcīna pret difteriju, poliomielītu, stingumkrampjiem, garo klepu, meningītu un B hepatītu tiek veikta bērniem saskaņā ar valsts noteikto imunizācijas kalendāru.

 

Kā arī pie mums Adoria, jūs varēsiet saņemt visas nepieciešamās konsultācijas saistībā ar vakcinācijas jautājumiem, pēc nepieciešamības veikt ārsta apskati. Mūsu piedāvājumā ir jaunākās paaudzes kompleksā vakcīna pret difteriju, poliomielītu, stingumkrampjiem, garo klepu, meningītu un B hepatītu. 

 

Atcerieties, ierodoties pie mums, veselības centrā Adoria, lai saņemtu vakcinēšanās pakalpojumu, līdzi jāņem sava potēšanas pase!

Lasīt vairāk