Rotavīrusu infekcija ir akūta, vīrusu izraisīta slimība, ar ko visbiežāk slimo zīdaiņi un bērni līdz trīs gadu vecumam. Slimībai raksturīgs gremošanas trakta iekaisums, organisma saindēšanās un dehidratācija (atūdeņošanās). Slimībai raksturīga vemšana, slikta dūša,  bieža, ūdeņaina vēdera izeja, kas parasti ilgst 5–7 dienas, sāpes vēderā, galvassāpes, vispārējs vājums un paaugstināta ķermeņa temperatūra. Bīstamākā rotavīrusu izraisīta komplikācija ir organisma strauja atūdeņošanās jeb dehidratācija, kad organisms zaudē daudz šķidruma. Zīdaiņiem un maziem bērniem atūdeņošanās var izraisīt nopietnas veselības problēmas, kā rezultātā tiek traucēta asins cirkulācija, var sākties nieru darbības traucējumi vai pat smadzeņu tūska.

 

Kopš 2015. gada valsts apmaksātajā bērnu vakcinācijas programmā ir iekļauta vakcīna pret Rota vīrusu. Atšķirībā no citām vakcīnām, ko ievada injekcijas veidā, vakcīna pret Rota vīrusu ir pilnienveida, ko iepilina bērnam mutē. Kopumā paredzētas divas vakcīnas iepilināšanas reizes. Pirmā vakcīna pret Rota vīrusu tiek ievadīta sākot no 6 nedēļu vecuma. Nākamā vakcīna pret Rota vīrusu jāveic ar vismaz četru nedēļu intervālu. Kopumā vakcinācija jāpabeidz pirms bērns sasniedzis divu gadu vecumu. Šis vakcinācijas veids mazuļiem nerada nepatīkamas sajūtas kā injekciju vakcīnas – netiek novērota temperatūras paaugstināšanās vai citas tipiskās reakcijas (pietūkums, apsārtums u.c.). Vakcīna pret Rota vīrusu nodrošina aizsardzību līdz aptuveni piecu gadu vecumam, kad bērna organisms jau ir kļuvis pietiekami stiprs pret šāda veida saslimšanām. 

 

Vakcīna pret Rota vīrusu ir efektīvākais veids, kā pasargāt mazuli no saslimšanas ar šo infekcijas slimību. Ja arī vakcinētais bērns saslimst, slimības norise ir daudz vieglāka un izārstēties var mājas apstākļos. 

 

Pie mums, veselības un skaistuma centrā Adoria, vakcīna pret Rota vīrusu tiek veikta bērniem saskaņā ar valsts noteikto imunizācijas kalendāru.

 

Kā arī pie mums Adoria, jūs varēsiet saņemt visas nepieciešamās konsultācijas saistībā ar vakcinācijas jautājumiem, pēc nepieciešamības veikt ārsta apskati. 

 

Atcerieties, ierodoties pie mums, veselības centrā Adoria, lai saņemtu vakcinēšanās pakalpojumu, līdzi jāņem sava potēšanas pase!

Lasīt vairāk