A hepatītu nereti dēvē par netīro roku slimību, ko var iegūt lietojot uzturā netīru dzeramo ūdeni, nemazgātus augļus un dārzeņus, nezināmas izcelsmes un termiski neapstrādātu ēdienu. Paaugstināts risks iegūt šo slimību ir dodoties ceļojumos, īpaši uz siltajām zemēm. Raksturīgākās A hepatīta pazīmes ir slikta pašsajūta, vemšana, drudzis, aknu iekaisums un dzelte, īpaši ievērojama pazīme ir dzeltenas nokrāsas acu āboli. Vakcinēties pret A hepatītu var jebkurā vecumā, vakcinācijas shēma paredz divas potes. Plānojot ceļojumu, pret A hepatītu ieteicams vakcinēties 4 – 6 nedēļas pirms došanās braucienā, lai organisms iegūtu pilnīgu imunitāti.

Arī B hepatīts ir akūta vai hroniska aknu slimība, kad inficēšanās notiek ar asinīm vai seksuāla kontakta laikā. B hepatīta norise ir smagāka, un atveseļošanās process ilgāks nekā A hepatīta gadījumā. B hepatītam raksturīga slikta pašsajūta, drudzis, vemšana, apetītes zudums, sāpes vēderā, dzelte, ko rada aknu iekaisums, kas, neārstējot, var pāriet H2 formā un aknu cirozē. Vakcinēšanos pret B hepatītu var veikt jebkurā vecumā, no 1997. gada B hepatīta pote ir iekļauta bērnu vakcinācijas kalendārā. Kopējā vakcinācijas shēma ietver trīs potes.

Jāatzīmē, ka no 16 gadu vecuma iespējams saņemt kombinēto A un B hepatīta vakcīnu trīs pošu veidā – pēc pirmās potes nākamās divas vakcinē katru ar pusgada intervālu.

Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam veikt gan atsevišķās A un B hepatīta vakcīnas, gan kombinēto A un B hepatīta vakcīnu.