Gripa ir sezonāla akūta augšējo elpceļu vīrusinfekcija, kas pie mums Latvijā izplatās rudens un ziemas periodā. Kā zināms, gripas epidēmijas sezonā saslimšana ar to pieaug daudzkārtēji un inficēšanās iespējas ir ļoti plašas. Turklāt gripa ir infekcija ar dažādu komplikāciju iespējamību, kas var radīt ļoti smagas sekas un būt dzīvībai bīstamas.

Lai maksimāli pasargātu sevi no gripas vīrusa, ieteicama savlaicīga vakcinēšanās, vēlams pirms gripas epidēmijas uzliesmojuma sākuma. Vakcinācija īpaši ieteicama bērniem vecumā līdz 2 gadiem, grūtniecēm, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, par 60 gadiem vecākām personām, kā arī tiem, kuru darbs saistīts ar cilvēkiem (tirdzniecība, medicīna, izglītība, dažādu pakalpojumu nodrošināšana u.c.) Ņemot vērā, ka gripas vīruss katru gadu mēdz atšķirties, speciālisti savlaicīgi prognozē gaidāmas gripas veidu un izstrādā tai atbilstošu vakcīnu.

Pie mums, veselības un skaistuma centrā Adoria, jūs saņemsiet gaidāmajai gripas sezonai atbilstošu vakcināciju. Tā ir viena pote, pēc kuras imunitāte pret gripu izveidosies 7 dienu laikā.

Lasīt vairāk