Tāpat kā A hepatīts, arī B hepatīts ir aknu iekaisums. Ar B hepatītu inficējas, nonākot saskarē ar inficētā cilvēka ķermeņa šķidrumiem – asinīm, siekalām, spermu un citiem. Infekcija nonāk organismā caur bojātu ādu vai gļotādu. No inficēšanās brīža līdz pirmajām slimības izpausmēm var paiet pat pusgads. Raksturīgākās slimības pazīmes ir paaugstināta temperatūra, sāpes locītavās, nespēks, bezmiegs, apetītes trūkums, sāpes vēderā, slikta dūša, vemšana, dzeltena ādas krāsa un iedzelteni acu āboli, tumšs urīns un gaišas fekālijas. Konstatēt, vai cilvēks ir saslimis ar B hepatītu, var tikai veicot asins izmeklējumu.

 

Labākā aizsardzība pret šo slimību ir vakcinācija pret B hepatītu. Tieši B hepatīta vakcīna nodrošina aizsardzību visa mūža garumā. Kopš 1997. gada vakcinācija pret B hepatītu ir iekļauta valsts apmaksātajā bērnu potēšanas programmā un bērni to saņem atbilstoši vakcinācijas kalendāram. Vakcinācija pret B hepatītu ir obligāta medicīnas darbiniekiem un visiem to profesiju pārstāvjiem, kuru darbs saistīts ar cilvēku asinīm. Tāpat B hepatīta vakcīna tiek rekomendēta vairākām iedzīvotāju grupām, piemēram, kas sniedz seksuāla rakstura pakalpojumus, injicējamo narkotiku lietotājiem, HIV inficētām personām, ieslodzītajiem, ceļotājiem, kas plāno ilgāku laiku uzturēties tā dēvētajās trešās pasaules jeb jaunattīstības valstīs u.c. 

 

Vakcinācija pret B hepatītu ietver trīs potes, kas jāievada 6 mēnešu laikā. Tādējādi tiek nodrošināta aizsardzība visa mūža garumā. Iespējams arī paātrinātais potēšanas variants, kad B hepatīta vakcīna tiek saņemta īsākā laikā, piemēram, ceļotājiem. 

 

Pie mums, veselības centrā Adoria, vakcinācija pret B hepatītu tiek veikta bērniem saskaņā ar valsts noteikto imunizācijas kalendāru, kā arī pieaugušajiem.

 

Kā arī pie mums Adoria, jūs varēsiet saņemt visas nepieciešamās konsultācijas saistībā ar vakcinācijas jautājumiem, pēc nepieciešamības veikt ārsta apskati. Mūsu piedāvājumā ir jaunākās paaudzes B hepatīta vakcīna. Iespējams saņemt arī kombinēto poti – apvienotā A un B hepatīta vakcīna pret abiem hepatīta veidiem vienlaikus.

Atcerieties, ierodoties pie mums, veselības centrā Adoria, lai saņemtu vakcinēšanās pakalpojumu, līdzi jāņem sava potēšanas pase!

Lasīt vairāk