Dzeltenais drudzis ir smaga infekcijas slimība, ko var izraisīt moskīta kodums. Kā zināms, moskīti ir tropiskajās zemēs mītoši asinssūcēji kukaiņi, kas var pārnēsāt vairāku infekciju ierosinātājus, tostarp dzeltenā drudža infekciju. Slimības norise ir ļoti smaga un aptuveni 50% no saslimšanas gadījumiem beidzas letāli. Slimības sākumā novēro drudzi, muskuļu sāpes, galvas sāpes, drebuļus, sliktu dūšu. Pēc pāris dienām iestājas nākamā slimības fāze – dzelte, atkārtota temperatūra, vemšana, sāpes vēderā, asiņošana, nieru mazspēja. Dzeltenajam drudzim netiek pielietota speciāla ārstēšana, taču vislabākā aizsardzība ir vakcinācija pret dzelteno drudzi.

 

Dzeltenā drudža risks pastāv visā Āfrikā, Dienvidamerikā, Centrālamerikā un Āzijā. Dodoties uz šo reģionu valstīm vakcinācija pret dzelteni drudzi ir ļoti ieteicama un atsevišķos reģionos obligāta. Tas nozīmē, ka ceļotājiem var tikt pieprasīts apstiprinājums, ka ir veikta vakcinācija pret dzelteno drudzi.

 

Vakcīna pret dzelteno drudzi izstrādāta pirms vairāk nekā 60 gadiem un tās efektivitāte ir nešaubīgi pierādīta. Vakcīnas efektivitāte sasniedz 95 – 100%. Nepieciešama tika viena pote, imunitāte izstrādājas pēc 10 dienām un savu iedarbību vakcīna pret dzelteno drudzi saglabā 10 gadus. Pēc tam nepieciešama revakcinācija, kas atkal pasargās uz nākamajiem 10 gadiem. Vakcinācija pret dzelteno drudzi netiek veikta bērniem līdz 9 mēnešu vecumam, savukārt par 65 gadiem vecākiem cilvēkiem pirms vakcinēšanās kopā ar ģimenes ārstu jāizvērtē savs veselības stāvoklis. 

 

Pie mums Adoria, jūs varēsiet saņemt visas nepieciešamās konsultācijas saistībā ar vakcinācijas jautājumiem, pēc nepieciešamības veikt ārsta apskati. Mūsu piedāvājumā ir jaunākās paaudzes vakcīna pret dzelteno drudzi. 

 

Atcerieties, ierodoties pie mums, veselības centrā Adoria, lai saņemtu vakcinēšanās pakalpojumu, līdzi jāņem sava potēšanas pase!

Lasīt vairāk