Masaliņas ir viena no “populārākajām” infekcijas slimībām, ko liela daļa cilvēku izslimo bērnībā. Pēc izslimošanas tiek iegūta imunitāte visam mūžam. Tomēr ne vienmēr masaliņas “izdodas” pārslimot mazotnē, ar tām var inficēties arī pieaugušā vecumā. 

 

Kopumā slimības norise ir viegla, komplikācijas reti sastopamas. Nereti masaliņu simptomi ir tik maz izteikti, ka tos pat var nepamanīt un cilvēks nezināt, ka izslimojis masaliņas. Savukārt īpaši bīstamas masaliņas ir grūtniecēm. Inficēšanās grūtniecības laikā var izraisīt vēl nedzimušā mazuļa bojāeju vai radīt smagas bērna attīstības anomālijas. Drošākais veids, kā pasargāties no saslimšanas ir vakcīna (vakcinācija) pret masaliņām. Drošākais veids, kā pasargāties no saslimšanas ir vakcinācija. 

 

Vakcīna pret masaliņām ir iekļauta valsts apmaksātajā bērnu vakcinācijas kalendārā. Vakcināciju veic bērniem 12 – 15 mēnešu vecumā un atkārtota revakcinācija paredzēta 7 gadu vecumā. Ja dažādu iemeslu dēļ nav izdevies saņemt poti iepriekš minētajā vecumā, vakcīna pret masaliņām ir pieejama bez maksas līdz 18 gadu sasniegšanai. Vakcīna pret masaliņām īpaši ieteicama sievietēm reproduktīvā vecumā, ja bērnībā nav izslimota masaliņu infekcija un tiek plānota grūtniecība. 

 

Vakcīna pret masaliņām ir droša un efektīva. Parasti tā tiek ietverta kombinētajā vakcīnā pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu (“cūciņām”). Organisma reakcija uz šo vakcīnu lielākoties ir pārejoša un īslaicīga – potes vietā ir neliels pietūkums, apsārtums vai sacietējums, kas izzūd pāris dienu laikā.  

 

Pie mums, veselības un skaistuma centrā Adoria, vakcinācija pret masaliņām tiek veikta bērniem saskaņā ar valsts noteikto imunizācijas kalendāru, kā arī vakcīna pret masaliņām pieejama pieaugušajiem.

Kā arī pie mums Adoria, jūs varēsiet saņemt visas nepieciešamās konsultācijas saistībā ar vakcinācijas jautājumiem un pēc nepieciešamības veikt ārsta apskati. 

 

Atcerieties, ierodoties pie mums, veselības centrā Adoria, lai saņemtu vakcinēšanās pakalpojumu, līdzi jāņem sava potēšanas pase!

Lasīt vairāk