Endodontija. Mūsdienīga zobu sakņu kanālu ārstēšana ar mikroskopu

Endodontija ir vispārējās zobārstniecības nozare, kas nodarbojas ar zobu iekaisuma procesu ārstēšanu, zobu sakņu kanālu ārstēšanu un pārārstēšanu. Pateicoties mūsdienu zobārstniecības attīstībai, ar endodontijas palīdzību iespējams izārstēt un saglabāt arī zobus, kurus skāris dziļš bojājums un mīkstajos audos ir attīstījies iekaisuma process.

Enododontija ir terapeitiskās zobu ārstēšanas nozare, taču bieži vien speciālists endodontists un zobārsts veic atšķirīgus zobu aprūpes uzdevumus. Zobu sakņu kanālu ārstēšana ir nepieciešama tad, kad zobu jau ir skāris ļoti plašs un dziļš bojājums.

Veselības un skaistuma centrā Adoria pieejami plaši vispārējās un estētiskās zobārstniecības pakalpojumi. Augsti kvalificēti un pieredzējuši endodontijas speciālisti veiks rūpīgu diagnostiku, ārstēšanas plāna sastādīšanu un zobu sakņu kanālu ārstēšanu un pārārstēšanu ar modernākajām zobārstniecības tehnoloģijām.

Veselības un skaistuma centra Adoria ir aprīkots ar jaunākās paaudzes dentālo mikroskopu Carl Zeiss Extaro 300, kas nodrošina zobu ārstēšanu ar visaugstāko precizitāti lielā palielinājumā.

Ko dara endodontists?

Endodontists ir zobārstniecības speciālists, kas specializējies un guvis papildu zināšanas tieši noteiktu zobu slimību un infekciju ārstēšanā. Endodontists veic zoba sakņu kanālu slimību diagnostiku un ārstēšanu, kā arī rada iespēju maksimāli saglabāt bojāto zobu, izvairoties no zoba ekstrakcijas.

Zoba nerva iekaisums jeb pulpīts

Zoba mīkstie audi jeb zoba pulpa satur nervaudus, asinsvadus, saistaudus un citus mīkstos audus. Zoba pulpa atrodas sakņu kanālos un zoba kroņa daļā. Zobu bojājumu biežākais ierosinātājs ir zobu kariess. Ja kariesa izraisītais bojājums attīstās plašāk, var rasties zoba pulpas iekaisums jeb pulpīts.

Laikus atklāti un laboti, zobu kariesa bojājumi padodas salīdzinoši vieglai un ātrai ārstēšanai, tomēr ārstēšanu atliekot un uzsākot novēloti, veidojas dziļš kariozs bojājums jeb tā sauktais zoba caurums. Ja dziļš zobu bojājums netiek ārstēts, attīstās mīksto audu iekaisums jeb pulpīts – iekaist zoba nervs.

Pulpītu nepieciešams ārstēt nekavējoties, jo mīksto audu iekaisums veicina zoba nerva atmiršanu. Neārstēta pulpīta nākošā stadija ir periodontīts, kas ir zoba kaula un apkārtējo zobu audu iekaisums. Gan pulpīta, gan periodontīta gadījumā palīgā nāk profesionāla un rūpīga endodontija. Atsauksmes rāda, ka gan pulpīta, gan periodontīta gadījumā ir iespējama veiksmīga ārstēšana un zoba saglabāšana, ja ārstēšana uzsākta savlaicīgi.

Savukārt neārstēts periodontīts var izraisīt nopietnu abscesu jeb sastrutojumu. Šajā stadijā zoba ārstēšana ir komplicēta un visbiežāk zobu glābt vairs nav iespējams.

Daļā gadījumu endodontiskās saslimšanas var arī nebūt simptomātiskas un atklāties vien zobu rentgenizmeklēšanas laikā. Taču biežāk gan pulpīta, gan periodontīta gadījumā pacients jūt izteiktas sāpes, kas var būt pārejošas, bieži vien parādās tieši naktīs vai uzkožot uz zoba.

Lai iekaisumu ārstētu, novērstu sāpes un infekcija neizplatītos arī uz blakus zobiem, agrāk vienīgais risinājums šādu dziļu un nopietnu zobu bojājumu gadījumos bija zoba ekstrakcija jeb izraušana. Taču mūsdienu endodontija sniedz iespēju dabīgo zobu glābt, sākotnēji izārstējot iekaisuma procesus, vēlāk aizpildot zobu saknes kanālus un atjaunojot bojāto zobu ar estētisku un funkcionālu restaurāciju.

Endodontija ar mikroskopu

Mūsdienās endodontiskā ārstēšana iespējama mikroskopa kontrolē. Tas speciālistiem palīdz strādāt ar daudz augstāku precizitāti, kas ir īpaši svarīgi komplicētu, grūti atrodamu, sarežģītu formu zobu sakņu kanālu ārstēšanā un pārārstēšanā, kā arī situācijās, kad līdz šim veiktā ārstēšana nav bijusi veiksmīga vai iekaisuma process ir attīstījies atkārtoti.

Mūsu Veselības un skaistuma centra Adoria zobārstniecības kabinets ir aprīkots ar jaunākās paaudzes dentālo mikroskopu Carl Zeiss Extaro 300. Tas piedāvā modernas un inovatīvas ražotāja Carl Zeiss Meditec AG tehnoloģijas, piemēram:

1. Efektīvu un mūsdienu prasībām atbilstošu TriLED apgaismojuma sistēmu ar nevainojamu krāsu temperatūru un intensitāti; 
2. Varioscope fokusa sistēmu, kas nodrošina darba attālumu 200–430 mm; 
3. Integrētu HD kameru, kas veicina pacientu ārstēšanas procesa  dokumentēšanu un turpmāko analīzi; 
4. Augsti novērtētu Zeiss optisko elementu.

Kā notiek ārstēšanas gaita?

Sākotnēji pacientam tiek veikta rūpīga zobu apskate, rentgenizmeklējumu veikšana, ārstēšanas plāna sastādīšana un kopējo ārstēšanas izmaksu aptuvenā noteikšana.

Endodontija cenas ziņā nav lēta, jo ārstēšanas process var būt ilgstošs un komplicēts, turklāt jārēķinās, ka visticamāk būs nepieciešama arī apjomīga zoba rekonstrukcija, kas sastāda papildu izmaksas.

  • Tieši tāpēc zobārstniecības speciālisti uzsver profilaktisku un regulāru zobu pārbaužu veikšanas nozīmi, kas nodrošina gan zobu veselību, gan ietaupa lielus finansiālus izdevumus smagu ārstēšanu gadījumos.

Ierasti zobu sakņu kanālu ārstēšana noris divos posmos. Pēc vietējās anestēzijas ievades pacientam tiek veikta bojāto kariozo masu izņemšana un kanālu attīrīšana no iekaisušajiem mīkstajiem audiem un nerviem. Procedūra notiek ar mikroskopa palīdzību, tāpat tiek veikti vairāki rentgenizmeklējumi, lai pārliecinātos par bojājuma dziļumu, kanālu garumu, aizpildīto kanālu pildījuma kvalitāti u. c.

Pēc kanālu tīrīšanas, zobu sakņu kanālos tiek ielikti pagaidu ārstnieciski medikamenti un uzlikta kvalitatīva pagaidu plomba.

Uz atkārtotu vizīti pacients ierodas pēc aptuveni 10 dienām, kad zobu kanāli tiek aizpildīti ar pastāvīgu pildījumu, kas tos noslēdz, tādējādi pasargājot no atkārtotas infekcijas. Tālāk pacientam tiek veikta zoba rekonstrukcija vai zobu protezēšana, ja zaudēts liels dabīgā zoba apjoms.

Veselība un skaistuma centra Adoria zobārstniecības komanda aicina uz konsultāciju un zobu un mutes dobuma apskati, lai palīdzētu saglabāt Jūsu un Jūsu ģimenes locekļu skaistu un veselu smaidu pēc iespējas ilgāk!  Mūsdienīga un profesionāla endodontija Rīgā, A. Čaka ielā 70–3.

 

BUJ

1. Cik ilgs ir zobu kanālu ārstēšanas process?

Katram pacientam zobu kanālu ārstēšanas procesa ilgums ir individuāls un tas atkarīgs no iekaisuma apjoma. Process ierasti notiek pāris vizīšu laikā. Zobu sakņu kanālu tīrīšana ir komplicēta procedūra, tāpēc jārēķinās, ka vizīte var ilgt pat 2 h. 

2. Vai zobu sakņu kanālu ārstēšana ir sāpīga? 

Pacientam kanālu ārstēšana tiek veikta ievadot vietējo anestēziju, tāpēc ierasti pacienti sāpes neizjūt. Taču procedūras gaita var būt sarežģīta un laikietilpīga, tāpēc var būt nedaudz  nepatīkama. 

3. Cik izmaksā zobu kanālu ārstēšana? 

Viena sakņu kanāla ārstēšana ar mikroskopu maksā 260 eiro. Ar aktuālajām zobārstniecības pakalpojumu cenām aicinām iepazīties mūsu mājas lapā, sadaļā Cenrādis. 

4. Vai endodontiskā ārstēšana tiek veikta arī bērniem? 

Jā, Veselības un skaistuma centrā Adoria endodontiskā ārstēšana tiek veikta arī bērniem, ja bojāts ir pastāvīgais zobs. 

5. Vai ir pieejamas pakalpojumu nomaksas iespējas? 

Jā, sadarbībā ar AS Citadele Banka, saviem klientiem piedāvājam pakalpojumu nomaksas iespējas.

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Darja Gvergžde
Darja Gvergžde
Zobārsts / Zobu protēzists
Vēlies noskaidrot reālas izmaksas?
Piesakies pie mums uz vizīti, un noskaidro ārstniecības izmaksas.
Apmaksas iespējas
Ar norēķinu karti vai skaidrā naudā
Lorem is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
ic-cards
Nomaksas iespējas ar InBank
Sadarbībā ar InBank Latvia piedāvā individuālus finansēšanas nosacījumus. Iegādājies sev nepieciešamo pakalpopjumu uz nomaksu līdz 7000 EUR un izvēlies atmaksas termiņu līdz pat 60 mēnešiem.