Skaists smaids un veseli, kopti zobi ir katra cilvēka rota. Turklāt zobu stāvoklis arī atspoguļo mūsu vispārējo veselību, tāpēc regulāra mutes dobuma pārbaude un kopšana ir ne tikai higiēnas, bet arī profilakses pasākums. Ikdienā mūsu zobu higiēna aprobežojas ar zobu tīrīšanu, mutes skalošanu ar kādu no speciālajiem līdzekļiem un zobu diegošanu pēc zobu iztīrīšanas. Savukārt zobu higiēnists ir speciālists, kura rīcībā ir krietni vien iedarbīgāks aprīkojuma klāsts profesionālai mutes dobuma kopšanai, lai piekļūtu klāt tām zobu vietām, kur zobu birste neiekļūst, kā arī likvidētu tās problēmas, ko pašrocīga zobu higiēna nespēj nodrošināt. 

Zobu higiēnists veic šādus pakalpojumus:

  • virssmaganu un zemsmaganu zobakmens (cieti nogulsnējumi, kas veidojas no ēdiena atliekām, mikroorganismiem un minerālsāļiem, kas atrodas siekalās) noņemšana; 
  • mīkstā aplikuma (veidojas no ēdiena atliekām, mikrobu galaproduktiem, siekalām un var pārveidoties zobakmenī)) noņemšana; 
  • zobu pulēšana; 
  • zobu diegošana;
  • zobu virsmas pārklāšana ar profilaktiskiem, fluoru saturošiem līdzekļiem;
  • smaganu apstrāde ar medicīniskiem līdzekļiem pēc vajadzības;
  • jūtīgu zobu kakliņu pārklāšana ar speciāliem līdzekļiem jūtīguma samazināšanai;
  • konsultācijas pareiza mutes dobuma kopšanai.

Tieši zobu higiēnists var pamanīt iespējamus riskus, kas var radīt tālākas nopietnas saslimšanas. Ir virkne nopietnu slimību, kā vēzis, diabēts, sirds saslimšanas un citas, par ko „ziņo” smaganu un mutes gļotādas stāvoklis. Pareiza zobu higiēna ļaus samazināt arī citu zobu un smaganu saslimšanas – kariesu, gingivītu (smaganu iekaisumu), kas, neārstējot, var pāriet periodontītā (zobu balstaudu iekaisums). Kā zināms, kariess ir biežāk sastopamais zobu bojājumu veids, kas neatgriezeniski skar zobu cietos audus. Zobu higiēnists ieteiks jums un uzskatāmi parādīs, kā ikdienā kopt zobus, lai maksimāli samazinātu kariesa risku. Tāpat vizītes laikā zobu higiēnists pamanīs iespējamās problēmas un aicinās jūs apmeklēt zobārstu. Ja tiks atklāta kāda no smaganu saslimšanām, zobu higiēnists sadarbībā ar zobārstu veiks papildu izmeklējumus un sastādīs rūpīgi ievērojamu ārstēšanās plānu.

Lai arī zobu higiēna tiek nodrošināta praktiski visās zobārstniecības iestādēs un uzņēmumos, labs zobu higiēnists Rīgā ir pieprasīts speciālists, pie kura jāpierakstās krietnu laiku iepriekš. Kā tautā mēdz sacīt „izcils zobu higiēnists Rīgā ar uguni jāmeklē”. Mēs, veselības un skaistuma centrā Adoria, varam lepoties, ka pie mums strādā tādas speciālistes. Mūsu higiēnistes izmanto jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas nodrošina ne tikai teicamu rezultātu, bet ir klientiem patīkamas un nerada diskomfortu procedūras norises laikā. Viena no šādām tehnoloģijām ir zobu virsmas tīrīšana ar ultraskaņas skeileri un sodas smilšu strūklu, kas paredzēta zobakmens un mīkstā aplikuma noņemšanai. Šī tehnoloģija atbrīvo arī no kafijas, tējas, pārtikas krāsvielu un tabakas radītā tumšā aplikuma. Tā ir ātra, droša un nesāpīga metode, kas nebojā zobu emalju, bet padara to tīru un gludu. Lai arī zobu higiēna ar šādu metodi tiek plaši izmantota, rezultāta efektivitāte atkarīga no izmantotās iekārtas un speciālista profesionalitātes, un šāds zobu higiēnists Rīgā ir augstu novērtēts.

Profesionāla zobu higiēna nepieciešama vismaz divas reizes gadā, ja jums ir zobu breketes, tad vismaz reizi trīs mēnešos. Tāpat zobu higiēnists jāapmeklē pirms apjomīgākas stomatoloģiskā ārstēšanas. Uz tīras zobu virsmas veidosies labāka zobu audu un plombas saķere, iespējams, var atklāties arī kariesa skartas vietas, kas iepriekš slēpušās zem aplikuma. Kopumā zobu higiēnista procedūra aizņem laiku no 40 min līdz vienai stundai. 

Ja jūs jautātu, kurš zobu higiēnists Rīgā piedāvā zobu rotāšanu, kas kļūst arvien populārāka tendence īpaši jauniešu vidū, mēs atbildētu – nāciet uz veselības un skaistuma centru Adoria! Zobu rotāšanā izmanto Swarovski kristāliņu, kas žilbinošu smaidu padara vēl pievilcīgāku. Lai piestiprinātu kristāliņu, zoba virsma netiek urbta, kristāliņu piestiprina ar kompozīta materiālu. Procedūra ir absolūti nesāpīga un aizņem aptuveni 15 minūtes. Protams, zobu higiēna pirms šāda pasākuma ir obligāta! Pēc vēlēšanās kristāliņš vēlāk ir viegli noņemams, neatstājot nekādas pēdas uz zoba virsmas.

Viena no veselības un skaistuma centra Adoria priekšrocībām ir tās ērtā atrašanās vieta galvaspilsētas centrā. Šajā ziņā zobu higiēnists Rīgā ir viegli pieejams tiem, kas strādā centrā un vēlas izmantot pakalpojumu, piemēram, pusdienas pārtraukumā. Piedāvājam arī citus zobārstniecības pakalpojumus – vispārējo zobārstniecību un zobu protezēšanu.

 

Mūsu zobu higiēnisti:
Ance Spiģere
Anita Preisa

 

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Ance Fokerote (ex. Spiģere)
Ance Fokerote (ex. Spiģere)
Zobu higiēnists
Anita Preisa
Anita Preisa
Zobu higiēnists
Vēlies noskaidrot reālas izmaksas?
Piesakies pie mums uz vizīti, un noskaidro ārstniecības izmaksas.
Apmaksas iespējas
Ar norēķinu karti vai skaidrā naudā
Lorem is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
ic-cards
Nomaksas iespējas ar InBank
Sadarbībā ar InBank Latvia piedāvā individuālus finansēšanas nosacījumus. Iegādājies sev nepieciešamo pakalpopjumu uz nomaksu līdz 7000 EUR un izvēlies atmaksas termiņu līdz pat 60 mēnešiem.