Ir dažādi iemesli, kādēļ nepieciešama zobu protezēšana. Jebkurā gadījumā tā ir iespēja atkal plati smaidīt, nekautrējoties par kādu trūkstošu vai bojātu zobu. Zobu protezēšana ietver plašu pakalpojumu klāstu, sākot no vienkāršākām stomatoloģiskām manipulācijām zobu estētikas uzlabošanai līdz visnotaļ sarežģītiem risinājumiem, kad nepieciešama pat ķirurģiska iejaukšanās. Zobu protezēšanas iespējas mūsdienās ir ļoti plašas, un katram pacientam tiek atrasts tieši viņa vajadzībai piemērotākais risinājums.

Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam plaša spektra zobu protezēšanas pakalpojumus, kas ikvienam ļaus atgriezties pie skaista smaida. Viss sākas ar konsultāciju, kuras laikā ārsts iepazīsies ar jūsu problēmu, veiks nepieciešamos izmeklējumus un izstrādās ārstēšanas plānu. Zobu protezēšana prasa ilgāku laiku, ko nosaka ārstēšanas specifika un tas prasa pacietību un laiku. 

Viens no protezēšanas veidiem ir zobu protēzes, kas ir izņemamas. Šādas protēzes izmanto gadījumos, ja mutē ir pārāk maz zobu, kas varētu kalpot kā atbalsts pastāvīgajai protēzei vai arī medicīnisku iemeslu dēļ cilvēkam nav iespējams ievietot zobu implantus. Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam izgatavot izņemamās parciālās protēzes, kas paredzētas pie daļēja zobu zaudējuma, jo tiek balstītas uz esošajiem zobiem, vai kā zobu aizstājējs implantēšanas procesa laikā. 

Otrs veids ir izņemamās totālās protēzes, ko izmanto pie pilnīga zobu zaudējuma. Zobu protezēšana ietver arī lokveida protēžu izgatavošanu. Tās ir labs risinājums, ja mutē vēl ir pietiekošs skaits zobu, ko izmantot protēzes fiksācijai. Lokveida protēzes izgatavo no metāla un plastmasas, un tās ir daudz izturīgākas un komfortablākas valkāšanai, salīdzinot ar plastmasas protēzēm. Līdztekus piedāvājam protēžu korekciju un labošanu.

Visplašāk zobu protezēšana tiek saistīta ar zobu kroņu, tiltu un implantu ievietošanu. Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam zobu kroņus un tiltus no plastmasas, metālkeramikas, metālplastmasas, porcelāna vai cirkonija, kā arī lietos metāla kroņus. Zobu protezēšana paredz, ka kroņi un tilti tiek izmantoti gadījumos, kad pacienta paša īstie zobi ir pārāk plombēti, nolūzuši vai citādi bojāti. Arī veicot zobu implantāciju, tiek izmantoti kroņi. Kā zināms, implantēšana ir zobu protezēšana, kuras laikā esošā īstā zoba saknes vietā tiek ievietota „mākslīgā sakne” jeb titāna skrūve, kas kalpo par pamatu kronītim, tiltiņam vai protēzei. 

Gadījumos, kad zobu protezēšana nav nepieciešama, bet vēlama neliela īsto zobu restaurācija, izmanto īpašas plombas – inlejas un onlejas. Šīm plombām tiek noņemts nospiedums un tās izgatavo laboratorijā no metāla sakausējumiem, kompozītmateriāliem vai porcelāna. Inlejas izmanto, kad palikusi neliela zoba daļa, bet onlejas nosedz visu kožamo virsmu. Ja pacienta zobs ir bojāts dažādu zobu defektu dēļ un rezultātā palicis mazāk par 30% vesela zoba audu, zoba atjaunošanai izmanto zoba saknes inleju. Inleja tiek iecementēta zoba saknē, lai izveidotu stabilu pamatu zoba atjaunošanai ar zoba kroni vai tiltu.

Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam arī venīru uzlikšanu. Tā nav zobu protezēšana burtiskā izpratnē, bet gan estētisks uzlabojums. Venīri ir plānas porcelāna plāksnītes, ko cieši piestiprina zobu virsmai ļaujot iegūt ne tikai estētiski skaistus zobus, bet arī izlabot nebūtiskus ortodontiskus defektus (spraugas, nelīdzena zobu virsma u.c.).

Lai profesionāla un rūpīga zobu protezēšana ļauj jums atkal smaidīt no sirds!

Gaidīsim Jūs Veselības un skaistuma centrā Adoria!

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Ieva Breča (ex.Bērziņa)
Ieva Breča (ex.Bērziņa)
Zobārsts / Zobu protēzists
Polina Bite
Polina Bite
Zobārsts / Zobu protēzists
Darja Gvergžde
Darja Gvergžde
Zobārsts / Zobu protēzists
Alīna Borovikova
Alīna Borovikova
Zobārsts
Vēlies noskaidrot reālas izmaksas?
Piesakies pie mums uz vizīti, un noskaidro ārstniecības izmaksas.
Apmaksas iespējas
Ar norēķinu karti vai skaidrā naudā
Lorem is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
ic-cards
Nomaksas iespējas ar InBank
Sadarbībā ar InBank Latvia piedāvā individuālus finansēšanas nosacījumus. Iegādājies sev nepieciešamo pakalpopjumu uz nomaksu līdz 7000 EUR un izvēlies atmaksas termiņu līdz pat 60 mēnešiem.