Piesakiet vizīti


Žilbinošs smaids ar skaistiem, baltiem zobiem nav tikai kinozvaigžņu priekšrocība. Mūsdienu zobārstniecības tehnoloģijas patiesi dara brīnumus un zobus iespējams padarīt daudz gaišākus. Zobu balināšanai izmanto dažādas metodes (lāzeriekārtu, speciālu lampu u.c.), kas iedarbojas uz tumšajiem pigmentiem zoba emaljā un tā kļūst gaišāka. Pirms zobu balināšanas obligāti jākonsultējas ar zobārstu, jo pastāv virkne problēmu, kuru dēļ balināšana nav iespējama vai arī netiks sasniegts cerētais efekts. Galvenais nosacījums ir mutes dobuma veselības stāvoklis – zobiem un smaganām jābūt pilnībā veseliem, nedrīkst arī būt aplikums vai zobakmens, tāpēc pirms balināšanas jāapmeklē zobu higiēnists. Jāatceras, ka protezētie zobi nepakļaujas balināšanai, tāpat arī tā dēvētie „nedzīvie” zobi. Arī iedzimtais zobu tonis, ko nosaka cilvēka ģenētika, var nepakļauties balināšanai līdz sniegbaltam tonim. Tomēr jebkurā gadījumā, ja klients ievēro visus priekšnoteikumus, zobi kļūs gaišāki un smaids skaistāks.

Viens no veidiem ir zobu balināšana mājās ar individuāli izgatavotām kapēm. Šīs metodes plusi ir zemākas izmaksas, nekā zobu balināšana pie zobārsta, turklāt tai ir labāks un ātrāks rezultāts, nekā balinot ar speciālām pastām. Tiesa, šai metodei ir iespējams neliels pārejošs zobu jūtīgums, kas vēlāk pazūd. 

Veselības un skaistuma centrs Adoria piedāvā zobu balināšanu ar kapēm. Zobārstniecības kabinetā tiek izgatavotas speciālas, zobiem atbilstošas un pieguļošas individuālas kapes. Mājās tajās jāiepilda balinošais gels, kas iegādājams Adoria zobārstniecības kabinetā. Kapi ieteicams nēsāt aptuveni reizi dienā, vismaz divas stundas. Jau pēc pāris lietošanas reizēm zobi kļūst izteikti baltāki. Zobu balināšanas efekts un stabilitāte būs atkarīga no jūsu ēšanas paradumiem un ikdienas dzīvesveiad. Ja uzturā izvairīsieties lietot produktus, kas spēcīgi ietekmē zobu krāsu – kafiju, tēju, sarkanvīnu, bietes u.c., kā arī izvairīsieties no smēķēšanas, balinošais efekts saglabāsies ilgstoši. Aptuveni divas nedēļas pēc balināšanas, kad vēlamais zobu tonis būs nostiprinājies, pēc vajadzības var nomainīt vecās plombas pret jaunajam tonim atbilstošākām.

Jāzina, ka zobu balināšanas procedūras nav atļautas līdz 18 gadu vecumam, jo zobu balināšanā izmantotās vielas ir pārāk stipras vēl augošam organismam. 

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Ance Spiģere
Ance Spiģere
Zobu higiēnists
Anita Preisa
Anita Preisa
Zobu higiēnists