Piesakiet vizīti


Profesionāls ginekologs – ne tikai ārsts, arī uzticības persona! 

Ginekoloģiskā veselība būtiski ietekmē sievietes vispārējo labsajūtu visas dzīves garumā. Sākot no menstruāciju pirmās dienas, gadu gaitā dzīvojot veselīgu un pilnvērtīgu dzimumdzīvi, menopauzes pārmaiņu posmā un līdz pat sirmam vecumam – ginekologs ir tas ārsts, kas būs blakus sievietei ik vienā dzīves posmā. 

Tieši tāpēc sava ginekologa izvēle nevar būt paviršs lēmums. Justies droši, komfortabli un ērti vizītes laikā – tie ir galvenie priekšnoteikumi tam, lai ginekologa un pacientes sadarbība būtu izdevusies. 

Jo tieši abpusēja sadarbība, profesionalitāte un iejūtīga attieksme pret savām pacientēm ir tās vērtības, ko ik dienas ievērojam darbā ar savām pacientēm. 

Regulāra ginekologa apmeklēšana būtiski samazinās ginekoloģisko saslimšanu riskus

Vismaz reizi gadā sievietei būtu jāapmeklē savs ginekologs, lai veiktu profilaktisku apskati. 

Tā kā liela daļa slimību sākotnēji attīstās bez nekādiem redzamiem simptomiem, tad profilaktiskās pārbaudes ir tās, kas ļaus diagnosticēt ginekoloģiskās saslimšanas agrīnā to posmā. Agrīna diagnostika un savlaicīgi uzsākta ārstēšana ir noteicošie faktori, lai glābtu pacientes veselību. 

Adoria klīnikā pieejams valsts apmaksāts ginekologs  un tā konsultācija krūšu vēža un dzemdes kakla vēža savlaicīgai diagnostikai. Lai saņemtu šo pakalpojumu pirms vizītes jāuzrāda no Nacionālā veselības dienesta (NVD) saņemto uzaicinājuma vēstuli 

Taču ginekologa apmeklējums ir obligāts un to nevajadzētu atlikt, ja ir sūdzības par 

 • neregulārām menstruācijām, 
 • spēcīgu un ilgstošu asiņošanu, 
 • sāpēm vēdera lejasdaļā, 
 • pastiprinātiem izdalījumiem no maksts,
 • jebkāda veida diskomfortu vai niezi maksts rajonā, 
 • sāpēm dzimumakta laikā vai pēc tā, 
 • problēmām ieņemt mazuli
 • izmaiņām krūšu audu struktūrā, izdalījumiem no krūšu galiem vai neraksturīgām sāpēm krūšu galos

Sievietes vispārējo labsajūtu un psihoemocionālo veselību un komfortu ļoti būtiski ietekmē cikliskās hormonālās izmaiņas menstruālā cikla laikā, tāpēc sekot līdzi savai ginekoloģiskajai veselībai un novērst sūdzības, ir katras sievietes atbildība un rūpes pašai par sevi.

Kā izvēlēties savu ginekologu? 

Lai izdarītu pareizo izvēli, nevajadzētu satraukties, ja ar pirmo reizi neizdodas atrast speciālistu, kas šķiet piemērots. 

Taču šīs vadlīnijas ļaus vieglāk izdarīt izvēli. 

      1. Pieejamība.

Ginekologam būtu jābūt pacientei ērti sasniedzamā vietā, taču tas nenozīmē, ka izvēlētais speciālists nevar atrasties citā pilsētā. Tāpat arī  jāņem vērā pieraksta gaidīšanas ilgums. 

      2. Plašs pakalpojumu klāsts

Jāņem vērā tas, cik plašs un daudzpusīgs ir piedāvāto pakalpojumu klāsts, lai nerastos situācija, ka daļa pakalpojumu tiek nodrošināti, taču pārējie jāmeklē kādā citā ārstniecības iestādē. 

      3. Kvalificēti un profesionāli speciālisti

Jāizvēlas augsti kvalificēts un profesionāls ginekologs. Atsauksmes par speciālistu arī ir vērts ņemt vērā. Tāpat jāņem vērā speciālista izglītība un tas, vai izvēlētais ginekologs veic profesionālo pilnveidi un apgūst jaunākās darba metodes. 

      4. Komunikācijas veids un kvalitāte

Komunikācijai ar savu ginekologu būtu jābūt ērtai, saprotamai un patīkamai. Vizītes laikā jāsaņem skaidras atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, atbildēm jābūt pasniegtām pacientei saprotamā veidā. 

Ārsts nedrīkst izteikt rupjus, nosodošus komentārus, attieksme nedrīkst būt pavirša vai vienaldzīga. 

      5. Moderns aprīkojums

Jauns un moderns ginekoloģijas kabineta aprīkojums ļaus apskates veikt augstākā un precīzākā kvalitātē, nodrošinot visu nepieciešamo informāciju gan ārstam, gan pacientei. 

      6. Cenas. 

Protams, arī tas ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā. Vizītes cenas atšķiras reģionos un galvaspilsētā. Labs un pieprasīts ginekologs Rīgā cenas ziņā būs dārgāks, taču tas nozīmē pilnu un detalizētu apskati, plašu pakalpojumu klāstu un modernu aprīkojumu. 

 

Savs ginekologs Rīgā – ātri un ērti sasniedzams Adoria klīnikā

 

Pieejamība un ērta lokācija – viena no priekšrocībām, ko piedāvā Adoria klīnika. Savs ginekologs Rīgā, ērti un ātri sasniedzams, turklāt vizīti iespējams pieteikt 1– 3 darba dienu laikā.

 

Mūsu profesionālā ārstu – ginekologu komanda piedāvā apmeklēt ginekologu ne tikai pacientēm no galvaspilsētas, bet arī no citiem Latvijas reģioniem. Aicinām veikt savlaicīgu pierakstu zvanot vai izmantojot pieteikuma anketu mājas lapā. 

 

Meklējot, kurš ir labākais ginekologs Rīgā, atsauksmes rāda vienu no vispozitīvākajiem rezultātiem tieši mūsu veselības centra ginekoloģijas speciālistiem. 

 

Ginekologs – cenas un pakalpojumi

Visa informācija par pakalpojumu cenām ir atrodama mūsu mājas lapā zem sadaļas Cenrādis.

 

Veselības un skaistuma centra Adoria piedāvātie ginekoloģiskie pakalpojumi:

 • Profilaktiskā apskate un izmeklēšana. 

Tajā skaitā valsts apmaksātā skrīninga izmeklējumi krūts un dzemdes kakla vēža savlaicīgai diagnostikai, uzrādot NVD uzaicinājuma vēstuli. 

 • Ginekoloģisko saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu un medikamentu izrakstīšanu.
 • Ginekoloģisko analīžu veikšanu (uztriepes, citoloģiju, histoloģiju u.c.).
 • Ginekoloģiska rakstura ultrasonogrāfijas izmeklējumi (izņemot krūšu ultrasonogrāfiju). 
 • Ginekoloģiskās procedūras un ārstnieciskās manipulācijas.
 • Konsultācijas ģimenes plānošanas, kontracepcijas un neauglības jautājumos. 
 • Valsts apmaksāts ginekologs un aprūpe grūtniecēm. 

Visu grūtniecības laiku topošo māmiņu uzrauga veselības centra Adoria ginekologs – dzemdību speciālists, kas ikdienā vada dzemdības. Grūtnieču aprūpe noris saskaņā ar Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadlīnijām.

Visi izmeklējumi tiek veikti mūsdienīgi un ērti iekārtotā ginekoloģiskajā kabinetā ar jaunākās paaudzes aprīkojumu, kas ļauj veikt precīzu, detalizētu un saudzīgu apskati. 

Valsts apmaksāts ginekologs Rīgā, blakus Ziedoņdārzam, ļaus topošajām māmiņām ērti nokļūt uz vizīti, kā arī nepieciešamības gadījumā operatīvi veikt apskati. 

Grūtnieču veselības aprūpe iekļauj: 

 • individuālu aprūpi no grūtniecības sākuma līdz dzemdībām, saskaņā ar grūtnieču aprūpes programmu;
 • visu nepieciešamo analīžu veikšanu;
 • papildu izmeklējumus nepieciešamības gadījumā;
 • papildu speciālistu piesaisti, izmeklējumus un ārstēšanu sarežģītas grūtniecības gadījumā;
 • grūtnieču masāžu;
 • konsultācijas saistībā ar grūtniecības norisi, dzemdībām un pēcdzemdību periodu;
 • pēcdzemdību aprūpi, ko sniedz ginekologs.

 

Veselības un skaistuma centra Adoria zinošie ginekologi atbildēs uz visiem jautājumiem un patīkamā, mierpilnā atmosfērā sniegs pilnvērtīgu konsultāciju.

Gaidīsim mūsu pacientes no 16 gadu vecuma līdz sirmam vecumam, lai kopā rūpētos par sievietes veselību un labsajūtu. Profesionāls, laipns un zinošs ginekologs Rīgā, pašā centrā – A.Čaka ielā 70–3, Jūs gaida veselības un skaistuma centrā Adoria. 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

 

      1.Kas ir ginekologs?

Ginekologs – ārsts, kurš uzrauga sievietes dzimumveselību, sniedz konsultācijas, veica apskati un diagnostiku, kā arī ārstē ginekoloģiskas saslimšanas.

      2. No kāda vecuma ieteicams apmeklēt ginekologu? 

Ginekologu ieteicams apmeklēt meitenei uzsākot dzimumdzīvi. Taču, ja ir kādas sūdzības, meitenei, kopā ar mammu, ieteicams apmeklēt speciālistu arī ātrāk. 

Veselības un skaistuma centra Adoria ginekologi pieņem meitenes no 14 gadu vecuma. 

      3. Cik bieži ieteicams apmeklēt ginekologu?

Ginekologu nepieciešams apmeklēt reizi vai divas gadā. Konstatējot kādas sūdzības, problēmas vai neparastas izmaiņas – nevajadzētu kavēties un apmeklēt ārstu pēc iespējas ātrāk. 

      4. Ginekologa krēsls – kā notiek apskate? 

Pirms apskates uz ginekoloģiskā krēsla, speciālists aprunāsies ar pacienti. Tālāk ginekologs lūgs noģērbties un apgulties uz krēsla. 

Ar speciālu ginekoloģisko spoguli, ko ievadīs sievietes makstī, ārsts apskatīs maksts sienas un dzemdes kaklu, ja nepieciešams – paņems uztriepi no dzemdes kakla, lai veiktu nepieciešamās analīzes. Tad, ar taustes palīdzību, ārsts veiks mazā iegurņa orgānu izmeklēšanu, iztaustot vienlaikus caur maksti un vēdera priekšējo sienu. 

Izmeklējums nav sāpīgs, taču var būt nedaudz nepatīkams

      5. Kā sagatavoties ginekologa apmeklējumam? 

Jāsagatavo informācija par menstruāciju ciklu un pēdējo menstruāciju datumu, kā arī vispārējo veselības stāvokli, dzimumdzīves regularitāti, izsargāšanās metodēm. 

Paciente var sagatavot savus jautājumus, ja ir kādas sūdzības, jāapdomā, kad tās konstatētas, cik sen, kā izpaužas simptomi. 

Pirms konsultācijas vēlams apmeklēt tualeti, apmazgāties un ievērot personīgo higiēnu. 


 

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Dr. Inese Gračova
Dr. Inese Gračova
Ginekoloģe / dzemdību speciāliste
Dr. Natālija Gailīte
Dr. Natālija Gailīte
Ginekologs / Dzemdību speciālists / ultraskaņas izmeklēšana dzemdniecībā un ginekoloģijā
Dr. Katerīna Alehnoviča
Dr. Katerīna Alehnoviča
Ginekoloģe / dzemdību speciāliste
Dr. Jana Bjornsone
Dr. Jana Bjornsone
Ginekoloģe